Coquette wraz z matką zostały zwolnione z centralnego więzienia w Kinszasie. – Amnesty International

Coquette wraz z matką zostały zwolnione z centralnego więzienia w Kinszasie.

Demokratyczna Republika Kongo – Coquette Nsinga, studentka i zwolenniczka Ruchu Wyzwolenia Konga (Mouvement pour la Liberation du Congo), została aresztowana wraz ze swoją matką 31 października 2006 r. w stolicy kraju Kinszasie, tuż po drugiej turze wyborów prezydenckich. Ruch Wyzwolenia Konga stanowi główną partię opozycyjną w Demokratycznej Republice Konga. Coquette była przetrzymywana przez kilka tygodni bez postawionych zarzutów i bez procesu. Poddano ją torturom i została zgwałcona.
22 listopada 2007 r. Coquette wraz z matką zostały zwolnione z centralnego więzienia w Kinszasie.
Marie-Therese Nlandu, prawniczka i były więzień sumienia, również zwolniona w tym roku powiedziała AI:
-Mam przyjemność poinformować, że w czwartek, 22 listopada o godz. 17.00 dzięki działaniom Amnesty International Coquette Nsinga i jej matka Anne Marie Lisasi zostały zwolnione z więzienia Makala. Sukces w postaci zwolnienia Coquette i mojego pokazuje, jak skuteczna jest Amnesty International i do jakiego stopnia władze Konga biorą pod uwagę wasze apele. Wierzę, że będziecie w stanie uratować wiele więcej ludzi złamanych przez władzę, która ciemięży lud Konga.-

Podoba Ci się to co robimy? Nasze działania są możliwe dzięki regularnym darowiznom od osób prywatnych. Włącz się! Możesz zmienić lub uratować ludzkie życie!
Pomagaj prowadzić działania edukacyjne
Pomagaj wpływać na zmianę prawa
Pomagaj wysyłać badaczy do stref kryzysu

Pomóż teraz!

Kwota może składać się jedynie z cyfr. Wartość musi być dodatnia
3700