Człowiek w kinie – Amnesty International

Człowiek w kinie

Amnesty International, Docs Against Gravity i Kinoteka zapraszają na Dyskusyjny Klub Filmowy "Człowiek w Kinie". Na pierwszym spotkaniu, 8 października, tematem będą uchodźcy i migranci a pokazany zostanie film "O tych którzy płoną".

“Człowiek w Kinie” to cykl spotkań, podczas którego film jest punktem odniesienia do szerszej dyskusji na temat naszego społeczeństwa, na temat praw człowieka i problemów cywilizacyjnych, z którymi my, jako ludzkość, musimy się skonfrontować. Spotkania będą się odbywać raz w miesiącu.

Pierwsze spotkanie w czwartek 8 października o 18:30 w Kinotece.

Cykl rozpoczniemy filmem dokumentalnym “O tych, którzy płoną”, przedstawiającym podróż przez kolejne kręgi piekła, jakiej doświadczają imigranci przybywający do bram bogatej Europy. Niezwykle oryginalna i poetycko-brutalna narracja filmu pozwala widzowi zająć miejsce jego głównego bohatera – imigranta.

Po filmie zapraszamy na dyskusję, podczas której dowiemy się od zaproszonych gości jak Polska wygląda z punktu widzenia migranta i uchodźcy. Razem z nimi porozmawiamy też o obecnym problemie uchodźstwa, który porusza opinię publiczną na całym świecie.

W spotkaniu udział wezmą:
Elmi Abdi – prezes Stowarzyszenia Somalijskiego w Polsce
Senait Cieplińska – prezeska Fundacji ADULIS na rzecz Afryki Wschodniej
Samer Masri – prezes fundacji Wolna Syria

Rozmowę poprowadzi Jakub Dymek, kulturoznawca i dziennikarz, redaktor “Dziennika Opinii” Krytyki Politycznej.

Amnesty International będzie zbierało podpisy pod petycją do państw UE, w tym do polskiego rządu o ochronę praw przyjmowanych uchodźców – Bezpieczna droga uchodźców do UE

Dołącz do wydarzenia na Facebooku

Zarezerwuj bilet na stronie Kinoteki

Podoba Ci się to co robimy? Nasze działania są możliwe dzięki regularnym darowiznom od osób prywatnych. Włącz się! Możesz zmienić lub uratować ludzkie życie!
Pomagaj prowadzić działania edukacyjne
Pomagaj wpływać na zmianę prawa
Pomagaj wysyłać badaczy do stref kryzysu

Działaj teraz!

Nie dla poniżającej masowej detencji w polskich ośrodkach dla cudzoziemców!

1092