DKF “Człowiek w kinie” w Nadarzynie – Amnesty International

DKF “Człowiek w kinie” w Nadarzynie

15 kwietnia (piątek) o godzinie 19.00 w Nadarzyński Ośrodek Kultury odbędzie się DKF "Człowiek w kinie". Pokażemy film "Jesteśmy waszymi przyjaciółmi".

Amnesty International, Docs Against Gravity Film Festival oraz Kino Nokowe zapraszają na niezwykły w historii nadarzyńskich spotkań filmowych wieczór. Pokazany zostanie film dokumentalny “Jesteśmy waszymi przyjaciółmi” (nazwany przez recenzenta Onet.film – Michała Zygmunta – “powrotem do jądra ciemności”), a po projekcji zapraszamy na rozmowę z Krzysztofem Wiatrem z Polskiej Akcji Humanitarnej.

Zarówno obsypany nagrodami film Huberta Saupera (nominowanego do Oskara za głośny “Koszmar Darwina”), relacjonujący powstanie najmłodszego państwa świata – Sudanu Południowego, jak i dyskusja, dotyczyć będą rozwoju krajów globalnego południa i praw człowieka. Porozmawiamy o zjawisku neokolonializmu, naszej współodpowiedzialności za wydarzenia, które mają miejsce w rejonach uważanych przez nas za krańce świata i o tym, jak to wszystko odbija się na naszej rzeczywistości.

“‘Człowiek w Kinie” to cykl spotkań, podczas którego film jest punktem odniesienia do szerszej dyskusji na temat naszego społeczeństwa, na temat praw człowieka i problemów cywilizacyjnych, z którymi my, jako ludzkość, musimy się skonfrontować.” – można przeczytać na stronie Amnesty International Polska – jednego z organizatorów projektu. Drugim jest Docs Against Gravity Film Festival, dystrybutor ważnych i wybitnych filmów oraz organizator największego w Polsce, międzynarodowego festiwalu filmów dokumentalnych.

WSTĘP WOLNY!

Podoba Ci się to co robimy? Nasze działania są możliwe dzięki regularnym darowiznom od osób prywatnych. Włącz się! Możesz zmienić lub uratować ludzkie życie!
Pomagaj prowadzić działania edukacyjne
Pomagaj wpływać na zmianę prawa
Pomagaj wysyłać badaczy do stref kryzysu

Działaj teraz!

Pokaż FIFA czerwoną kartkę! #PayUpFIFA

Powiązane tematy

Powiązany temat

Maraton Pisania Listów 2022 w obronie prawa do pokojowego protestu – rusza największa na świecie akcja na rzecz praw człowieka

Powiązany temat

Tortury w tajnym więzieniu CIA w Starych Kiejkutach – Polacy, nic się nie stało!

Powiązany temat

Kara za wsparcie osoby w potrzebie. Uwagi prawne do sprawy Justyny Wydrzyńskiej

5900