Do marszu, gotowi, start! Rusza projekt eneloop expedition 2100 – Amnesty International

Do marszu, gotowi, start! Rusza projekt eneloop expedition 2100

Już 23 czerwca startuje eneloop expedition 2100 – paneuropejski, charytatywny projekt zainicjowany przez Panasonic Energy Europe. Amnesty International została wsparta przez zespół z Polski, który wyruszy w trasę z Poznania do Mediolanu.

Trzy zespoły: z Polski (czerwony), Danii (fioletowy) oraz Wielkiej Brytanii (żółty) staną do rywalizacji, by wygrać dla wybranej przez siebie organizacji nagrodę w wysokości 21 000 euro. „eneloop expedition 2100” to 120-dniowa, piesza wyprawa przez Europę na trasie liczącej około 2100 kilometrów. Jej nazwa nawiązuje do produkowanych przez firmę Panasonic akumulatorów eneloop i liczby możliwych dla nich ponownych ładowań.

Trzy duety rywalizują, by wygrać wsparcie dla wybranej przez siebie inicjatywy, w efekcie czego Panasonic Energy Europe przekaże 21 000 euro organizacji, wskazanej przez zwycięski zespół oraz po 2 100 euro dla organizacji wybranych przez pozostałe zespoły. Celem ekspedycji jest dotarcie do mety w Mediolanie z jak największą liczbą punktów. Można je zdobyć w rywalizacji w mediach społecznościowych, cotygodniowych wyzwaniach oraz podczas realizacji zadań, które czekają na drużyny w pięciu miastach na trasie ekspedycji.

Każdy zespół podąża inną, pieszą trasą przez Europę, aby dotrzeć z rodzinnego kraju do Mediolanu. Zespoły czerwony, żółty i fioletowy będą startować odpowiednio z Poznania (Polska), Cambridge (Wielka Brytania) oraz Kopenhagi (Dania). Mapa trasy marszu każdego zespołu znajduje się na stronie internetowej eneloop expedition, dzięki czemu fani będą mogli śledzić swój ulubiony zespół i aktywnie pomagać mu podczas wyzwań na trasie.

Polskę reprezentuje zespół czerwony – Michał Chowaniec i Paweł Kalisz, którzy będą pokonywać trasę na rzecz Amnesty International.

Bierzemy udział w projekcie, bo to zarówno szansa, aby pomóc innym, jak i okazja do budowania pozytywnych filarów dla całego społeczeństwa. Chcemy wesprzeć Amnesty International w ich działaniach prospołecznych, szczególnie w obszarze edukacji. Jest ona najlepszą bronią w walce z ubóstwem i pomaga w stawaniu się najlepszą wersją samych siebie

wyjaśniają swoje motywy Michał Chowaniec i Paweł Kalisz.

Wesprzyjcie Michała i Pawła w ich podróży na ich stronie na facebooku.

20170622_startuje eneloop expedition 2100_mapa

Podoba Ci się to co robimy? Nasze działania są możliwe dzięki regularnym darowiznom od osób prywatnych. Włącz się! Możesz zmienić lub uratować ludzkie życie!
Pomagaj prowadzić działania edukacyjne
Pomagaj wpływać na zmianę prawa
Pomagaj wysyłać badaczy do stref kryzysu

Pomóż teraz!

Kwota może składać się jedynie z cyfr. Wartość musi być dodatnia

Powiązane tematy

Powiązany temat

Zgłoszenia do nagrody medialnej Pióro Nadziei 2022 otwarte!

Powiązany temat

List Komitetu Obrony Sprawiedliwości do Marszałka Senatu w sprawie nowelizacji ustawy o Sądzie Najwyższym 

13546