DOBRA WIADOMOŚĆ: Meksyk, Inés Fernández Ortega – bohaterka Maratonu Pisania Listów 2011 – Amnesty International

DOBRA WIADOMOŚĆ: Meksyk, Inés Fernández Ortega – bohaterka Maratonu Pisania Listów 2011

6 marca 2012 roku w Ayutla de los Libres w Meksyku władze kraju formalnie wzięły na siebie odpowiedzialność za gwałt i nadużycia, których ofiarą była Inés Fernández Ortega.

Ines-Ortga-i-Valentina-Cantu-11-150x150_01Wydanie aktu jest realizacją jednego z postanowień wyroku Międzyamerykańskiego Trybunału Praw Człowieka. Władze Meksyku wypełniają część zobowiązań, jakie mają wobec Inés Fernández Ortegi. W 2002 roku padła ona ofiarą gwałtu, którego sprawcami byli żołnierze.

Trybunał w orzeczeniu wydanym w 2010 roku zobowiązał władze Meksyku do zapewnienia, że sprawcy gwałtu zostaną pociągnięci do odpowiedzialności, Inés Fernández Ortega i Valentina Rosendo Cantú otrzymają odszkodowanie za krzywdę oraz zostaną podjęte odpowiednie kroki, by podobne naruszenia nie zdarzały się w przyszłości.

Tło sprawy: Inés Fernández Ortega i Valentina Rosendo Cantú

Podoba Ci się to co robimy? Nasze działania są możliwe dzięki regularnym darowiznom od osób prywatnych. Włącz się! Możesz zmienić lub uratować ludzkie życie!
Pomagaj prowadzić działania edukacyjne
Pomagaj wpływać na zmianę prawa
Pomagaj wysyłać badaczy do stref kryzysu

Działaj teraz!

Żądamy natychmiastowego zakończenia ataków na ludność cywilną Ukrainy!

Powiązane tematy

Powiązany temat

Ukraina: bezprawne przesiedlanie ludności cywilnej przez Rosję stanowi zbrodnię wojenną i może stanowić zbrodnię przeciwko ludzkości – nowe ustalenia Amnesty International

Powiązany temat

Iran: Co najmniej 23 dzieci bezkarnie zabitych podczas brutalnego tłumienia młodzieżowych protestów

Powiązany temat

Rosja/Ukraina: Rosyjskie ataki na Kijów i inne miasta na terytorium Ukrainy stanowią wyraźny przejaw eskalacji agresji i naruszenia praw człowieka

2128