Dobra wiadomość – Valentina Rosendo Cantú – Amnesty International

Dobra wiadomość – Valentina Rosendo Cantú

15 grudnia rząd Meksyku formalnie wziął na siebie odpowiedzialność za gwałt i nadużycia, których ofiarą była Valentina Rosendo Cantú. Jest to realizacja jednego z postanowień Międzyamerykańskiego Trybunału Praw Człowieka. W sprawie Inés Fernández Ortegi powstanie osobny dokument.

Ines-Ortga-i-Valentina-Cantu-11-150x150_01Uwaga społeczności międzynarodowej skupia się aktualnie na sprawie Valentiny i Inés. Należy wykorzystać tą sytuację by wywrzeć wpływ na rząd meksykański, by ten w pełni wykonał wyrok Międzyamerykańskiego Trybunału Praw Człowieka. Szczególnie istotne kwestie to dochodzenie w sprawie tych dwóch kobiet, a także zapewnienie im bezpieczeństwa, a także ich rodzinom.

Lokalna organizacja pozarządowa Tlachinollan powiedziała Amnesty International, że w tym ważnym momencie należy kontynuować międzynarodowy nacisk i żądać wykonania wyroków.

Valentina powiedziała: Droga, którą musimy podążać jest wciąż bardzo długa, ale chciałybyśmy wykorzystać okazję, by szczerze Wam podziękować za wsparcie, które otrzymałyśmy. Bez Waszych listów, akcji i solidarności nie znalazłybyśmy się w tym miejscu. Każdemu z Was: Nomaá (“Dziękuję” w Me-phaa).

Więcej informacji: maraton.amnesty.org.pl

Podoba Ci się to co robimy? Nasze działania są możliwe dzięki regularnym darowiznom od osób prywatnych. Włącz się! Możesz zmienić lub uratować ludzkie życie!
Pomagaj prowadzić działania edukacyjne
Pomagaj wpływać na zmianę prawa
Pomagaj wysyłać badaczy do stref kryzysu

Działaj teraz!

Żądamy natychmiastowego zakończenia ataków na ludność cywilną Ukrainy!

Powiązane tematy

Powiązany temat

Iran: Społeczność międzynarodowa musi pilnie podjąć odpowiednie kroki w obliczu brutalnego tłumienia demonstracji po śmierci Mahsy Amini

Powiązany temat

Ukraina: Masowe groby w Izium to makabryczne świadectwo rosyjskiej agresji

Powiązany temat

Ukraina: Rosyjskie działania wojskowe w elektrowni atomowej zagrażają bezpieczeństwu w regionie

2165