DOBRE WIADOMOŚCI: Syryjski adwokat uwolniony – Amnesty International

DOBRE WIADOMOŚCI: Syryjski adwokat uwolniony

Syryjski adwokat i obrońca praw człowieka Abdullah al-Khalil został uwolniony 28 marca. Po wyjściu na wolność przekazał Amnesty International wiadomość, "Najlepsze życzenia dla wszystkich."

syryjski-adwokatOtrzymujemy niezweryfikowane doniesienia o jego możliwym pobiciu i innych formach okrutnego traktowania podczas uwięzienia. Nie jest też jasne czy zostały mu postawione jakieś zarzuty, czy raczej był prześladowany z powodu swojej pracy. Amnesty International będzie monitorować jego sytuację i prześle dalsze informacje jak tylko pojawią się nowe szczegóły dotyczące jego aresztowania, uwięzienia i zwolnienia.

Abdullah al-Khalil jest znanym prawnikiem, który bronił więźniów politycznych i więźniów sumienia. Został aresztowany na ulicy, w mieście al-Raqqa, we wschodniej Syrii 3 lutego 2012. Było to jego czwarte aresztowanie od maja 2011. W związku z jego działalnością na rzecz praw człowieka, z rozkazu władz lokalnych zostało zburzone gospodarstwo rolne jego rodziny. Pod jego adresem wysuwano też liczne groźby śmierci.

Dziękujemy za wysłane apele. W tej chwili nie są konieczne dalsze działania.

Więcej informacji związanych z tą Pilną Akcją: “Obawy o bezpieczeństwo syryjskiego adwokata”

Podoba Ci się to co robimy? Nasze działania są możliwe dzięki regularnym darowiznom od osób prywatnych. Włącz się! Możesz zmienić lub uratować ludzkie życie!
Pomagaj prowadzić działania edukacyjne
Pomagaj wpływać na zmianę prawa
Pomagaj wysyłać badaczy do stref kryzysu

Działaj teraz!

Uratujmy rosyjską artystkę uwięzioną za antywojenny protest

Powiązane tematy

Powiązany temat

Rosja: Ponad 1300 demonstrantów zatrzymanych po ogłoszeniu poboru wojskowego

Powiązany temat

Iran: Społeczność międzynarodowa musi pilnie podjąć odpowiednie kroki w obliczu brutalnego tłumienia demonstracji po śmierci Mahsy Amini

Powiązany temat

Ukraina: Masowe groby w Izium to makabryczne świadectwo rosyjskiej agresji

2098