Przekaż
1%

podatku
WALCZYMY O ZMIANĘ PRAWA, ABY ZATRZYMAĆ PRZEMOC WOBEC KOBIET!

# Sprawcy przemocy muszą być izolowani
# Osoby pokrzywdzone powinny otrzymać pomoc
# Konwencja musi zostać wdrożona

Dowiedz się więcej

Dr Mudawi został uwolniony po 8 miesiącach niesłusznego uwięzienia

Sudański obrońca praw człowieka dr Mudawi Ibrahim Adam został zwolniony z więzienia i oczyszczony ze wszystkich zarzutów.

„Dr Mudawi, więzień sumienia, wrócił do swojej rodziny i ponownie jest wolnym człowiekiem” – powiedziała Sarah Jackson, zastępczyni dyrektora regionalnego Amnesty International ds. Wschodniej Afryki, Rogu Afryki i Regionu Wielkich Jezior. „Uwolnienie dr Mudawiego powinno być pierwszym krokiem w stronę zakończenia kryminalizacji pracy na rzecz praw człowieka w Sudanie”.

Dr Mudawi jest profesorem inżynierii na Uniwersytecie Chartumskim. Założył Sudańską Organizację Rozwoju Społecznego. W 2005 roku wygrał nagrodę Human Rights First oraz nagrodę Front Line dla obrońców praw człowieka w zagrożeniu za walkę o prawa innych w Sudanie.

Mudawi został uwolniony wraz z 5 innymi obrońcami praw człowieka 29 sierpnia. Postawiono mu 6 sfabrykowanych zarzutów, w tym “podważania systemu konstytucyjnego” i “prowadzenia wojny przeciwko państwu”, za które grozi kara śmierci lub dożywocie. Wszystkie zarzuty oddalono.

Działaj teraz!

Obrona praw człowieka to nie przestępstwo!

Powiązane tematy

Powiązany temat

Rząd wprowadza atmosferę strachu, aby zdusić społeczeństwo obywatelskie

Powiązany temat

List solidarności ze społeczeństwem obywatelskim na Węgrzech