Drużyna Praw Człowieka na maratonie w Poznaniu – Amnesty International

Drużyna Praw Człowieka na maratonie w Poznaniu

Biegnąc w maratonie Amnesty International chce zachęcić ludzi do działania i wspierania praw człowieka. Przez trzy dni poprzedzające maraton Amnesty będzie również obecna na maratońskich targach expo w hali Arena z amnestyjnym stoiskiem i petycjami. Przygotowana też zostanie kolorowa grupa dopingująca biegaczy. Do Drużyny Praw Człowieka zgłaszają się kolejni biegacze i biegaczki. Jeśli biegniesz w Poznaniu, również jesteś zaproszony. Jeśli nie biegniesz, przyłącz się do grupy dopingującej.
Poznański maraton to lider wśród polskich maratonów, laureat wielu nagród, certyfikatów oraz zwycięzca ogólnopolskiego konkursu -Gminess 2008- w kategorii masowa impreza sportowa. To też od 10 lat NAJWIĘKSZY POLSKI MARATON, w światowym rankingu plasuje się na wysokim 70 miejscu (za nim m.in. Praga, Budapeszt, Helsinki, Ateny). Od lat angażuje się w akcje społeczne (współpracował m.in. z Wielkopolskim Centrum Onkologii, Fundacją Dar Szpiku czy Towarzystwem Ochrony Przyrody Salamandra), to również organizator oraz partner kampanii ogólnopolskich. W poznańskim maratonie udział biorą zawodnicy z całego świata. Startowali m.in. biegacze z Japonii, Kenii, Nowej Zelandii, USA. W sumie w dziesięciu jego edycjach udział wzięło 20080 zawodników z 46 państw.
Impreza cieszy się ogromnym zainteresowaniem, odgrywa znaczącą rolę w kalendarzu osób aktywnych biegowo, gromadzi tysiące biegaczy, kibiców na trasie oraz widzów przed telewizorami.
Więcej informacji na www.marathon.poznan.pl Dodatkowe informacje udziela Maciej Roszak z poznańskiej grupy lokalnej Amnesty International: email: roszak77@gmail.com tel.: 603 247 245

Podoba Ci się to co robimy? Nasze działania są możliwe dzięki regularnym darowiznom od osób prywatnych. Włącz się! Możesz zmienić lub uratować ludzkie życie!
Pomagaj prowadzić działania edukacyjne
Pomagaj wpływać na zmianę prawa
Pomagaj wysyłać badaczy do stref kryzysu

Pomóż teraz!

Kwota może składać się jedynie z cyfr. Wartość musi być dodatnia
2584