Dyrektorka Amnesty International Polska odznaczona – Amnesty International

Dyrektorka Amnesty International Polska odznaczona

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej, Bronisław Komorowski odznaczył dzisiaj Dyrektorkę Amnesty International Polska, Draginję Nadaždin, Złotym Krzyżem Zasługi. Odznaczenie przyznano za wybitne zasługi w działalności na rzecz rozwoju społeczeństwa obywatelskiego w Polsce.<br /> <br />

Podczas dzisiejszej gali w Auditorium Maximum Uniwersytetu Warszawskiego Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej, Bronisław Komorowski odznaczył Dyrektorkę Amnesty International Polska, Draginję Nadaždin. Prezydent w uzasadnieniu podziękował za wkład w rozwój społeczeństwa obywatelskiego w Polsce i osiągnięcia podejmowane z pożytkiem dla kraju w pracy zawodowej i społecznej.
– To dla mnie niezwykły dzień i wspaniałe wyróżnienie. Traktuję je jako nagrodę dla całego ruchu Amnesty International za nieprzerwaną pracę na rzecz praw człowieka, budowanie społeczeństwa obywatelskiego i ugruntowanie wartości demokratycznych – powiedziała Draginja Nadaždin.
Nagroda została wręczona podczas Ogólnopolskiego Forum Inicjatyw Pozarządowych, na zakończenie którego odznaczono wybitnych działaczy organizacji pozarządowych i społeczeństwa obywatelskiego.
– Chciałabym, by dzisiejsza nagroda przełożyła się na jeszcze skuteczniejszą pracę na rzecz praw człowieka – dodała Dyrektorka polskiej sekcji Amnesty International.

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej, Bronisław Komorowski, wręcza Draginji Nadaždin, Dyrektorce Amnesty International Polska, Złoty Krzyż Zasługi. Fot. Grzegorz Żukowski.
Podoba Ci się to co robimy? Nasze działania są możliwe dzięki regularnym darowiznom od osób prywatnych. Włącz się! Możesz zmienić lub uratować ludzkie życie!
Pomagaj prowadzić działania edukacyjne
Pomagaj wpływać na zmianę prawa
Pomagaj wysyłać badaczy do stref kryzysu

Pomóż teraz!

Kwota może składać się jedynie z cyfr. Wartość musi być dodatnia

Powiązane tematy

Powiązany temat

Maraton Pisania Listów 2022 w obronie prawa do pokojowego protestu – rusza największa na świecie akcja na rzecz praw człowieka

Powiązany temat

Tortury w tajnym więzieniu CIA w Starych Kiejkutach – Polacy, nic się nie stało!

Powiązany temat

Kara za wsparcie osoby w potrzebie. Uwagi prawne do sprawy Justyny Wydrzyńskiej

1333