Działaj na rzecz zmian na platformie “Szanuj moje prawa” – Amnesty International

Działaj na rzecz zmian na platformie “Szanuj moje prawa”

"Szanuj moje prawa" to miejsce, w którym możesz się dowiedzieć więcej o naruszeniach praw człowieka, które powodują i pogłębiają ubóstwo. Możesz wyrazić swój głos i poprzeć kampanię na rzecz zmian. Poprzez poznanie i zrozumienie swoich praw człowieka, możesz zwiększać ich świadomość w swoim otoczeniu oraz bronić praw swoich i innych osób.

Już teraz zachęcamy do zgłębienia historii opisującej masowe przymusowe wysiedlenia w Zimbabwe, mające na celu zniszczenie nieformalnych osiedli  mieszczących się w zachodniej części miasta Harare. W wyniku przymusowych wysiedleń 700 000 ludzi zostało bez dachu nad głową, a edukacja 220 000 dzieci została zagrożona. Podejmując działanie poprzez platformę, chcemy upomnieć się o prawo do edukacji dzieci i młodzieży w Zimbabwe.

Po wejściu na platformę i ustawieniu języka polskiego należy kliknąć na “Najpierw jej dom, później edukacja…” a następnie “Zaangażuj się”, aby móc działać na rzecz zmian. Na platformie znajduje się jeszcze jedno wezwanie do działania dotyczące przymusowych wysiedleń we Włoszech – “Marius mógł zabrać tylko swoje buty…”

Na platformie będą pojawiały się stopniowo nowe opisy przypadków naruszeń praw człowieka i wezwania do działania. Mamy nadzieję, że będziecie działać z nami!

Wejdź i oddaj słój głos – www.respectmyrights.org

Platforma Szanuj moje prawa powstała w ramach projektu Edukacja dla Godności współfinansowanego ze środków Komisji Europejskiej (DCI-NSAED/2009/201-905).

Podoba Ci się to co robimy? Nasze działania są możliwe dzięki regularnym darowiznom od osób prywatnych. Włącz się! Możesz zmienić lub uratować ludzkie życie!
Pomagaj prowadzić działania edukacyjne
Pomagaj wpływać na zmianę prawa
Pomagaj wysyłać badaczy do stref kryzysu

Działaj teraz!

Apel w obronie polskiej szkoły

Powiązane tematy

Powiązany temat

Twój głos ma MOC! – konkurs na akcję o wolności słowa i wyrażania siebie

1984