Dziennik znaleziony na Lampedusie, cz.1 – Amnesty International

Dziennik znaleziony na Lampedusie, cz.1

Pierwsza z serii relacji z wyspy Lampedusa. Ula, Natalia i Ola uczestniczą w Międzynarodowym Obozie Praw Człowieka Amnesty International. Podczas obozu będą spotykać się z mieszkańcami i organizacjami pozarządowymi działającymi na wyspie, uczestniczyć w szkoleniach dotyczących mobilizacji i aktywizmu oraz przygotują i przeprowadzą własną akcję związaną z prawami migrantów, uchodźców i osób poszukujących ochrony międzynarodowej.

Obóz jest jednym z elementów międzynarodowej kampanii Amnesty International „Kiedy przestajesz istnieć”. Więcej na temat kampanii dowiecie się tutaj: https://amnesty.org.pl/badz-aktywny/kampanie/prawa-migrantow-i-uchodzcow/kiedy-przestajesz-istniec.html

Sobota 14 lipca 2012

Po długiej podróży dotarłyśmy na upragnioną Lampedusę. Wyspa przywitała nas  gorąco, duszno i parno.  Ta z lotu ptaka maleńka plamka na błękicie pomiędzy Europą a Afryką okazała się być całkiem pokaźną wysepką, gdzie pokonanie nawet kilkuset metrów wymaga olbrzymiego wysiłku. Jesteśmy tutaj z 75-oma osobami  z 20 różnych krajów, 3 różnych kontynentów. Obóz został bardzo skrupulatnie przygotowany – organizacja spotkań i warsztatów jest bardzo sprawna. Wiemy jedno: na Lampedusie może zdarzyć się wszystko.

UNO (Ula, Natalia, Ola)

Niedziela, 15 lipca 2012

Dzień zaczął się dla nas wyjątkowo wcześnie. Pierwsze spotkanie poprowadzone zostało przez przedstawicielkę lokalnej NGO Legambiente, która opowiedziała nam szczegółowo o Lampedusie, środowisku naturalnym i wyzwaniach związanych z masową migracją. Po deszczu pytań udałyśmy się do Amnesty Square, gdzie aktualnie z niecierpliwością oczekujemy na lunch i czytamy materiały edukacyjne, chłodząc się w cieniu sosen.

UNO

Podoba Ci się to co robimy? Nasze działania są możliwe dzięki regularnym darowiznom od osób prywatnych. Włącz się! Możesz zmienić lub uratować ludzkie życie!
Pomagaj prowadzić działania edukacyjne
Pomagaj wpływać na zmianę prawa
Pomagaj wysyłać badaczy do stref kryzysu

Działaj teraz!

Nie dla poniżającej masowej detencji w polskich ośrodkach dla cudzoziemców!

Powiązane tematy

Powiązany temat

Dziennikarze i niezależni obserwatorzy uciszani by świat nie dowiedział się o protestach w Rosji – nowy raport 

Powiązany temat

Katar: na miesiąc przed mundialem pracownicy-migranci wciąż są wyzyskiwani, ujawnia raport Amnesty International

Powiązany temat

Łotwa: Uchodźcy i migranci arbitralnie zatrzymywani, torturowani i zmuszani do „dobrowolnego” powrotu do swoich krajów

5514