Egipt: Pięciu mężczyzn zatrzymanych ze względu na ich faktyczną lub domniemaną orientację seksualną – Amnesty International

Egipt: Pięciu mężczyzn zatrzymanych ze względu na ich faktyczną lub domniemaną orientację seksualną

13 kwietnia, pięciu mężczyzn skazanych w marcu na maksymalny wyrok trzech lat więzienia za -notoryczną rozpustę- zostało uniewinnionych podczas rozprawy apelacyjnej. Byli oni w uwięzieni w połowie stycznia. Zostali uwolnieni dwa dni po rozprawie apelacyjnej.

Ich uwolnienie było poprzedzone silną kampanią międzynarodową na rzecz uwolnienia wszystkich osób zatrzymanych w Egipcie ze względu na ich faktyczną lub domniemaną orientację seksualną, w której udział wzięło udział wiele osób prywatnych i organizacji, wśród których była również Amnesty International.

Jednakże dziesiątki osób jest nadal przetrzymywanych ze względu na ich faktyczna lub domniemaną orientację seksualną. W zeszłym miesiącu podczas rozmowy apelacyjnej został podtrzymany wyrok trzech lat więzienia przeciwko czterem mężczyznom oskarżonym o -notoryczną rozpustę-.

Dziękujemy wszystkim, którzy wysłali apele.

Podoba Ci się to co robimy? Nasze działania są możliwe dzięki regularnym darowiznom od osób prywatnych. Włącz się! Możesz zmienić lub uratować ludzkie życie!
Pomagaj prowadzić działania edukacyjne
Pomagaj wpływać na zmianę prawa
Pomagaj wysyłać badaczy do stref kryzysu

Działaj teraz!

Żądaj dostępu do aborcji w Polsce!

5195