Paraliż planów relokacji w Europie

Rok od uzgodnienia przez przywódców państw UE kryzysowego planu relokacji i podziału obowiązków za osoby ubiegające się o azyl, dziesiątki tysięcy osób przebywa w Grecji w strasznych warunkach, ujawniła Amnesty International w opublikowanym dzisiaj raporcie.

Raport Straciliśmy nadzieję przedstawia historie osób, dowody i dane, które dokumentują, jak brak woli politycznej ze strony europejskich rządów wpływa na wyjątkowo zagrożonych ludzi, tworzy trudności i kreuje atmosferę niepewności. Ujawnia także, że wypełniono mniej niż 6% zobowiązań z ubiegłego roku.

– W tym tempie wypełnienie zobowiązań w zakresie relokacji zajmie 18 lat. To wstyd, że Europa nie może odłożyć na bok polityki i rozwiązać kryzysu humanitarnego poprzez sprawiedliwy podział odpowiedzialności za relatywnie niewielką liczbę uchodźców – powiedziała Aleksandra Górecka, koordynatorka kampanii Amnesty International.

– Rządy państw europejskich muszą wywiązać się ze swoich zobowiązań i zapewnić ochronę, nadzieję i godność, na którą te osoby zasługują. Żeby tak się stało muszą zwiększyć liczbę osób, które mogą relokować, przyspieszyć ten proces, przyznać wizy humanitarne i ustanowić szybką ścieżkę i dostępne procedury łączenia rodzin.

Podoba Ci się to co robimy? Nasze działania są możliwe dzięki regularnym darowiznom od osób prywatnych. Włącz się! Możesz zmienić lub uratować ludzkie życie!
Pomagaj prowadzić działania edukacyjne
20 zł miesięcznie
Pomagaj organizować akcje i kampanie
30 zł miesięcznie
Pomagaj wysyłać badaczy do stref kryzysu
50 zł miesięcznie

Działaj teraz!

Otwórzmy port dla uratowanych uchodźców!

Powiązane tematy

Powiązany temat

Bohaterowie czy przemytnicy – kilka faktów o Proactiva Open Arms

11803