Federacja Rosyjska: Amnesty International i Greenpeace łączą siły w internetowym apelu na rzecz Grigorija Pasko – Amnesty International

Federacja Rosyjska: Amnesty International i Greenpeace łączą siły w internetowym apelu na rzecz Grigorija Pasko

Grigorij Pasko został w grudniu 2001 roku skazany na cztery lata więzienia za usiłowanie przekazania zagranicznym dziennikarzom informacji, które -osłabiały gotowość bojową Floty Pacyfiku-. Amnesty International i Greenpeace są przekonane, że skazanie Grigorija Pasko było politycznym odwetem za fakt ujawnienia przez niego w roku 1993 praktyk zrzucania odpadów atomowych do Oceanu Spokojnego przez okręty Rosyjskiej Marynarki Wojennej.

W sześć lat po tym, jak Federacja Rosyjska została członkiem Rady Europy, obie organizacje wzywają rząd rosyjski do wypełniania postanowień Europejskiej Konwencji o Ochronie Praw Człowieka mówiących o respektowaniu wolności słowa i do uwolnienia Grigorija Pasko.

Aby podpisać internetowy apel lub uzyskać dodatkowe informacje na temat Grigorija Pasko, prosimy odwiedzić stronę http://act.greenpeace.org lub http://web.amnesty.org/web/content.nsf/pages/gbrpasko.

Podoba Ci się to co robimy? Nasze działania są możliwe dzięki regularnym darowiznom od osób prywatnych. Włącz się! Możesz zmienić lub uratować ludzkie życie!
Pomagaj prowadzić działania edukacyjne
Pomagaj wpływać na zmianę prawa
Pomagaj wysyłać badaczy do stref kryzysu

Pomóż teraz!

Kwota może składać się jedynie z cyfr. Wartość musi być dodatnia
5207