Federacja Rosyjska: Europejski Trybunał Praw Człowieka uznał, że rosyjska milicja była winna torturowania i brutalnego traktowania zatrzymanego – Amnesty International

Federacja Rosyjska: Europejski Trybunał Praw Człowieka uznał, że rosyjska milicja była winna torturowania i brutalnego traktowania zatrzymanego

Aleksiej Mikiejew wyznał Amnesty International, że dla niego najważniejsze jest to, że w przyszłości może uda się powstrzymać torturowanie zatrzymanych przez milicję. Powiedział AI: -Mam nadzieję, że nikt nie będzie musiał przejść przez to, przez co ja przeszedłem-. 
Jego obrończyni Olga Szepełewa uważa, że Trybunał szczegółowo rozpatrzył sprawę i liczy na to, że rosyjskie milicja i prokuratura wyciągną wnioski z decyzji sądu.
Milicja zatrzymała Aleksieja Mikiejewa we wrześniu 1998 roku w Niżnym Nowogrodzie. Milicjanci torturowali go, aby przyznał się do przestępstwa, którego nie popełnił. Próbując uciec przed kolejnymi torturami, wyskoczył przez okno posterunku. Złamał sobie wtedy kręgosłup. Dochodzenie karne w sprawie torturowania i brutalnego traktowania Mikiejewa otwierano ponad 20 razy. Dopiero w grudniu 2005 roku uznano dwóch milicjantów winnych przekroczenia uprawnień w związku z traktowaniem Aleksieja Mikiejewa.

Podoba Ci się to co robimy? Nasze działania są możliwe dzięki regularnym darowiznom od osób prywatnych. Włącz się! Możesz zmienić lub uratować ludzkie życie!
Pomagaj prowadzić działania edukacyjne
Pomagaj wpływać na zmianę prawa
Pomagaj wysyłać badaczy do stref kryzysu

Działaj teraz!

NIE dla rozlewu krwi w Iranie

4176