Federacja Rosyjska: Znieść karę śmierci – Amnesty International zwołuje do Moskwy działaczy ze Stanów Zjednoczonych na debatę o sprawiedliwości zamiast zemsty – Amnesty International

Federacja Rosyjska: Znieść karę śmierci – Amnesty International zwołuje do Moskwy działaczy ze Stanów Zjednoczonych na debatę o sprawiedliwości zamiast zemsty

Książka Siostry Helen Prejean -Dead Man Walking- (-Przed egzekucją-), opowiadająca o jej doświadczeniach z pracy z ludźmi oczekującymi na wykonanie kary śmierci i z rodzinami ofiar morderstw, stała się inspiracją do powstania filmu – zdobywcy Oskara – pod tym samym tytułem. 12 grudnia Amnesty International pokaże ten film podczas Moskiewskiego Międzynarodowego Festiwalu Filmów o Prawach Człowieka – -Stalker-.

Bud Welch stracił 23-letnią córkę, Julie, podczas zamachu bombowego na budynek federalny w Oklahomie w 1995 roku. Od tego czasu aktywnie działa na rzecz zniesienia kary śmierci, także w przypadku skazanego na nią sprawcy wybuchu w Oklahomie, Timothy’ego McVeigh.

Denise LeBoeuf jest prawnikiem, znanym obrońcą osób skazanych na karę śmierci i działaczem na rzecz praw człowieka i zniesienia kary śmierci.

Wszyscy troje wezmą udział w dyskusji przy okrągłym stole i w konferencji na temat kary śmierci organizowanych w dniach 10 i 11 grudnia w parlamencie rosyjskim – Dumie. Spotkają się z parlamentarzystami, przedstawicielami rządu i działaczami rosyjskich organizacji pozarządowych.

Więcej informacji na stronach internetowych:

Kontakt z delegatami AI w Moskwie: tel.+7 901 903 1865

Podoba Ci się to co robimy? Nasze działania są możliwe dzięki regularnym darowiznom od osób prywatnych. Włącz się! Możesz zmienić lub uratować ludzkie życie!
Pomagaj prowadzić działania edukacyjne
Pomagaj wpływać na zmianę prawa
Pomagaj wysyłać badaczy do stref kryzysu

Działaj teraz!

Zatrzymajmy egzekucję dwóch braci na Białorusi!

5232