Festiwal Wolnych Ludzi ? odsłona trzecia – Amnesty International

Festiwal Wolnych Ludzi ? odsłona trzecia

Od 5 do 13 grudnia Katowice staną się centrum walki o prawia człowieka. Organizatorzy i uczestnicy trzeciej edycji Festiwalu Wolnych Ludzi upomną się o nie muzyką w Oku Miasta i działaniem – Międzynarodowym Maratonem Pisania Listów w Akancie. Znajdzie się też czas na krytyczną refleksję w Uniwersytecie Śląskim. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny.

Tygodniowy Festiwal rozpoczną koncerty w Oku Miasta. Dla idei zagrają nieszablonowi Syphone oraz żywiołowe Sensorry. Po nich będzie czas na Afterparty z Ronnieism. Całość rozpocznie się o godzinie 20.00 i będzie dawką pozytywnej energii na kolejne dni.

Blok krytycznej refleksji w Uniwersytecie obejmie poniedziałkowy wernisaż wystawy fotograficznej -Oczyść Deltę Nigru- w Rektoracie oraz cykl otwartych wykładów, paneli dyskusyjnych i spotkań z ludźmi nauki – -Widma Wolności- na Wydziale Filologicznym UŚ. Organizatorzy zapowiadają, że nie obejdzie się bez kontrowersyjnych tematów.
Kulminacją, w weekend 12-13 grudnia, będzie 24-godzinny Międzynarodowy Maraton Pisania Listów. To coroczna akcja Amnesty International – apel kierowany do decydentów, by przestali łamać prawa ludzi do godnego i wolnego życia.
Start: sobota (05.12.2009), godz. 20.00
Zakończenie: niedziela (13.12.2008), godz. 12.00
Miejsca:
Brzmienie/Wyzwolenie – 05.12.2009: Oko Miasta, Rondo im. Gen. Ziętka 1
Widma Wolności – 07-11.12.2009: Wydział Filologiczny (Pl. Sejmu Śl. 1)
Maraton Pisania Listów – 12-13.12.2009: Akant, Teatralna 9
Wstęp: wolny!

Więcej informacji i najnowsze newsy znajdziecie na: www.wolniludzie.pl.

Podoba Ci się to co robimy? Nasze działania są możliwe dzięki regularnym darowiznom od osób prywatnych. Włącz się! Możesz zmienić lub uratować ludzkie życie!
Pomagaj prowadzić działania edukacyjne
Pomagaj wpływać na zmianę prawa
Pomagaj wysyłać badaczy do stref kryzysu

Pomóż teraz!

Kwota może składać się jedynie z cyfr. Wartość musi być dodatnia
2884