Finał Rajdu Rowerowego dla Tybetu – Amnesty International

Finał Rajdu Rowerowego dla Tybetu

W Gdańsku zakończy się akcja na rzecz Tybetu. W wydarzeniach organizowanych przez "Studentów na rzecz Tybetu" weźmie udział również grupa lokalna Amnesty International z Gdańska.

logo2Nieformalna grupa “Studenci dla Wolnego Tybetu” zorganizowała ogólnopolską akcję “Rajd Rowerowy dla Tybetu/Cycling for Tybet”, mającą na celu szerzenie w Polsce wiedzy o Tybecie i jego kulturze oraz o prawach człowieka.

To pierwsza taka akcja mniejszości tybetańskiej w Polsce. Rajd rozpoczął się 06.07 w Krakowie, skąd uczestnicy mimo deszczu ruszyli odwiedzić kolejne miasta Polski, żeby 26.07 dotrzeć do miasta, gdzie niezmiennie panuje “Kultura Wolności” – do Gdańska. Tutaj nastąpi finał imprezy pod hasłem “Solidarnie z Tybetem”.

Głównymi założeniami projektu jest pokazanie naszej solidarności z narodem tybetańskim i wzbogacenie wiedzy o jego kulturze, historii i obecnej sytuacji wśród społeczeństwa polskiego. W programie przewidziane są dyskusje z Tybetańczykami, warsztaty dla dzieci umożliwiające im bliższe poznanie tego narodu, a także zwiedzanie przez Tybetańczyków wystawy “Drogi do Wolności”.
Szczegółowy program gdańskiego finału rajdu:

26.07. (wtorek):

  • g. 19:00 Sień Gdańsk 2016 (ul. Długi Targ 39/40, Gdańsk Główny) – Spotkanie z Tybetańczykami, projekcja filmów o tematyce tybetańskiej, dyskusja. Wydarzeniu towarzyszy wystawa fotografii Europejskiego Centrum Solidarności -Tibet be free!-.

27.07. (środa):

  • g. 14:00-17:00 – Warsztaty dla dzieci w Projektorni GAK (ul. Dworska 29a, Gdańsk Brzeźno).
  • g. 17:00-18:00 – Przejazd rowerowy na trasie Gdańsk Brzeźno – Gdańsk Wrzeszcz.
  • g. 18:00 Happening pod Konsulatem Generalnym Chińskiej Republiki Ludowej, al. Grunwaldzka 1, Gdańsk Wrzeszcz

Partnerzy projektu: Gdańsk 2016, Projektornia Gdański Archipelag Kultury, Europejskie Centrum Solidarności, Trójmiasto dla Tybetu, Program Tybetański Fundacji Inna Przestrzeń, Amnesty International

Informacje ogólnopolskie:

http://ratujtybet.org/

http://www.facebook.com/rajdrowerowydlatybetu

Podoba Ci się to co robimy? Nasze działania są możliwe dzięki regularnym darowiznom od osób prywatnych. Włącz się! Możesz zmienić lub uratować ludzkie życie!
Pomagaj prowadzić działania edukacyjne
Pomagaj wpływać na zmianę prawa
Pomagaj wysyłać badaczy do stref kryzysu

Działaj teraz!

Uratujmy rosyjską artystkę uwięzioną za antywojenny protest

Powiązane tematy

Powiązany temat

Zgłoszenia do nagrody medialnej Pióro Nadziei 2022 otwarte!

Powiązany temat

Peru: Co najmniej 40 osób zabitych podczas protestów, trwających od grudnia 2022

2284