Gagan Thapa – Amnesty International

Gagan Thapa

Gagan Thapa, lider studencki i były Sekretarz Generalny Unii Studenckiej Nepalu, został zatrzymany 27 lipca 2005 roku w Katmandu. Stanął przed sądem w sierpniu 2005 roku oskarżony o działalność wywrotową. Obserwatorom procesu powiedział, zainteresowanie międzynarodowej opinii publicznej jego losem zagwarantowało mu bezpieczeństwo.
            -Gdyby społeczność międzynarodowa nie była w odpowiednim momencie obecna, działania przeciw mnie mogłyby przybrać bardziej poważną formę. Jak tylko zaczęły się naciski międzynarodowe, policja natychmiast zmieniła ton- – opowiadał Gagan Thapa – -Po aresztowaniu, byłem przetrzymywany celi wraz z szesnastoma innymi więźniami w jednej celi na posterunku policji w Hanuman Dhoka. Cela była tak zatłoczona, że spaliśmy po ośmiu naraz, na zmianę. Natychmiast po rozpoczęciu Pilnej Akcji, władze zaproponowały mi przeniesienie do pojedynczej celi-. Gagan Thapa zdecydował się jednak pozostać z resztą więźniów, rezygnując z oferowanego mu przywileju.

Podoba Ci się to co robimy? Nasze działania są możliwe dzięki regularnym darowiznom od osób prywatnych. Włącz się! Możesz zmienić lub uratować ludzkie życie!
Pomagaj prowadzić działania edukacyjne
Pomagaj wpływać na zmianę prawa
Pomagaj wysyłać badaczy do stref kryzysu

Pomóż teraz!

Kwota może składać się jedynie z cyfr. Wartość musi być dodatnia
3765