Gala Amnesty International z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza – Amnesty International

Gala Amnesty International z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza

Amnesty International to ruch zwykłych ludzi działających na rzecz praw człowieka w swoich miejscowościach czy szkołach. Organizują akcje, prowadzą warsztaty, spotykają się, rozmawiają, działają - Międzynarodowy Dzień Wolontariusza to ich święto, dlatego przyjadą do Warszawy 5 grudnia, żeby wspólnie świętować.

Po raz pierwszy mamy okazję zaprosić wolontariuszy i wolontariuszki Amnesty International z całej Polski na uroczystą galę z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza 5 grudnia. Amnesty International to ruch zwykłych ludzi działających na rzecz praw człowieka, dlatego spotkamy się w gronie aktywistów/ek, trenerów/ek, nauczycieli/ek oraz uczniów i uczennic, żeby dzielić się doświadczeniami i emocjami, które towarzyszą nam podczas organizowanych akcji, wydarzeń i warsztatów. W trakcie gali grupy młodzieży biorącej udział w projekcie edukacyjnym “Prawa człowieka: TERAZ! To jest w Twoich rękach” oraz inne grupy szkolne i lokalne zaprezentują swoje działania.

“Prawa człowieka: TERAZ! To jest w Twoich rękach” to projekt edukacyjny Amnesty International mający na celu kształtowanie wśród młodych ludzi poczucia, że każdy z nas jest odpowiedzialny za naszą społeczność szkolną czy lokalną oraz że warto działać społecznie na rzecz pozytywnych zmian. Biorą w nim udział szkoły gimnazjalne i ponad gimnazjalne z całej Polski. Docelowo program ma objąć 160 grup szkolnych i lokalnych. To projekt o ogromnym zasięgu, uczestniczą w nim grupy z tak oddalonych od siebie części Polski jak Męcinka na Dolnym Śląsku, Augustów, Szczecin i Czermin na Podkarpaciu.

Amnesty International od ponad 10 lat angażuje się w działania edukacyjne. Stworzyliśmy przez ten czas sieć trenerów, nauczycieli i szkół, w których odbywają się warsztaty i akcje, mające na celu przekazywanie nie tylko wiedzy o prawach człowieka, ale także praktycznych umiejętności działania na rzecz poszanowania praw człowieka, prowadzenia własnych projektów i akcji.

Zapraszamy wszystkich członków i członkinie Stowarzyszenia, aktywistów grup lokalnych, wolontariuszy, trenerów, uczniów oraz nauczycieli. Na zgłoszenia uczestnictwa czekamy do 30 listopada – proszę pisać na adres: gala@amnesty.org.pl. Przy zgłoszeniu proszę zaznaczyć, jeśli chcesz przedstawić  prezentację działań swojej grupy (5-10 min).

Podoba Ci się to co robimy? Nasze działania są możliwe dzięki regularnym darowiznom od osób prywatnych. Włącz się! Możesz zmienić lub uratować ludzkie życie!
Pomagaj prowadzić działania edukacyjne
Pomagaj wpływać na zmianę prawa
Pomagaj wysyłać badaczy do stref kryzysu

Działaj teraz!

Pokaż FIFA czerwoną kartkę! #PayUpFIFA

Powiązane tematy

Powiązany temat

Maraton Pisania Listów 2022 w obronie prawa do pokojowego protestu – rusza największa na świecie akcja na rzecz praw człowieka

Powiązany temat

Katar: na miesiąc przed mundialem pracownicy-migranci wciąż są wyzyskiwani, ujawnia raport Amnesty International

Powiązany temat

Iran: Co najmniej 23 dzieci bezkarnie zabitych podczas brutalnego tłumienia młodzieżowych protestów

1960