Girifna. Prześladowani, aresztowani, torturowani. KONKURS – Amnesty International

Girifna. Prześladowani, aresztowani, torturowani. KONKURS

Okaż swoją solidarność z młodzieżowym, demokratycznym ruchem z Sudanu, Girifna i weź udział w konkursie na stronie respectmyrights.org. Do wygrania zaproszenie na koncert Stinga.
logo ruchu Girifna
logo ruchu Girifna

Girifna to grupa młodych aktywistów z Sudanu, która nawołuje do pokojowego oporu wobec reżimu. Nazwa ruchu oznacza “MAMY DOSYĆ”. Ruch skupia głównie studentów i studentki. Ich celem jest walka z niesprawiedliwością, korupcją i łamaniem przez rząd Sudanu praw człowieka. Dokumentują i rozpowszechniają zebrane dowody i informacje w Internecie (YouTube, Facebook i Twitter).

Ich kreatywność i odwaga są inspirujące, ale członkowie grupy są stale zagrożeni. Są prześladowani przez władze Sudanu, padają ofiarami nieuzasadnionych aresztowań i zatrzymań, są poddawani torturom oraz aktom przemocy seksualnej. Z domów konfiskowano im laptopy, a także inne osobiste przedmioty, część osób została zmuszona do opuszczenia kraju.

Pomimo działań władz zmierzających do uciszenia działaczy i działaczek ruchu Girifna wciąż pozostaje aktywna i organizuje akcje, takie jak pokojowe protesty wzywające do poszanowania praw człowieka w Sudanie.

POPRZYJ RUCH GIRIFNA. WEŹ UDZIAŁ W KONKURSIE!

1. Wejdź na stronę Szanuj moje prawa i kliknij “Dodaj swój głos”
2. Wstaw swoje zdjęcie z gestem zwycięstwa “V”
3. Wygraj, zdobywając jak najwięcej głosów-serduszek.

UDOSTĘPNIJ swoje zdjęcie na ścianie wydarzenia na Facebooku i na swoim profilu, aby jak najwięcej osób na nie zagłosowało.

Nagrodzone zostaną zdjęcia, które do 25.02.2013 do godz. 16:00 zdobędą najwięcej serduszek.

Główną nagrodą jest jednoosobowe zaproszenie na tegoroczny Life Festival Oświęcim 26-29.06 (m.in. na koncert STINGA) i możliwość zaangażowania się w działania aktywistów Amnesty podczas festiwalu (zapewniamy nocleg oraz zwrot kosztów podróży z całej Polski, 2 klasa PKP, autobus). Za kolejne 4 miejsca przyznamy nagrody niespodzianki.

W konkursie nie mogą brać udziału pracownicy Stowarzyszenia Amnesty International. W konkursie mogą wziąć udział osoby, które ukończyły 16 lat.

Przykładowy wpis na respectmyrights.org. Wpisy muszą być zgodne z regulaminem platformy Szanuj moje prawa.

Podoba Ci się to co robimy? Nasze działania są możliwe dzięki regularnym darowiznom od osób prywatnych. Włącz się! Możesz zmienić lub uratować ludzkie życie!
Pomagaj prowadzić działania edukacyjne
Pomagaj wpływać na zmianę prawa
Pomagaj wysyłać badaczy do stref kryzysu

Działaj teraz!

Pokaż FIFA czerwoną kartkę! #PayUpFIFA

Powiązane tematy

Powiązany temat

Turcja: Sprawiedliwość zwycięża – wyroki skazujące czterech obrońców praw człowieka uchylone

Powiązany temat

Maraton Pisania Listów 2022 w obronie prawa do pokojowego protestu – rusza największa na świecie akcja na rzecz praw człowieka

1911