Grupa lokalna Amnesty International z Lublina, która wchodzi w skład Lubelskiej Koalicji przeciw rasizmowi, dyskryminacji oraz ksenofobii, zaprasza w dniach 21-25 marca na DNI WALKI Z RASIZMEM – Amnesty International

Grupa lokalna Amnesty International z Lublina, która wchodzi w skład Lubelskiej Koalicji przeciw rasizmowi, dyskryminacji oraz ksenofobii, zaprasza w dniach 21-25 marca na DNI WALKI Z RASIZMEM

Wydarzenie organizowane jest w okolicy Międzynarodowego Dnia Walki z Rasizmem i Dyskryminacją Rasową.

21 marca 1960 roku miała miejsce masakra w Sharpeville w Republice Południowej Afryki. Tego Dnia odbywała się pokojowa demonstracja przeciwko -przepisom przepustkowym- apartheidu, podczas której policjanci zastrzelili 69 osób biorących w niej udział. Data ta została ustanowiona przez zgromadzenie ogólne ONZ w 1979 roku aby uczcić pamięć ofiar incydentów na tle rasistowskim oraz wzmożyć działalność społeczeństwa na rzecz eliminacji wszelkich form rasizmu, ksenofobii i dyskryminacji na świecie.

Zapraszamy wszystkich mieszkańców Lublina do aktywnego włączenia się w akcję w ramach DNI WALKI Z RASIZMEM.

Pełny opis programu oraz grafika znajdują się na stronie: ailublin.wordpress.com

Skrócony program wydarzeń:

21.03 (środa)
Godzina 16.oo, Siedziba Stowarzyszenia Homo Faber, ul. Okopowa 9 i 1/2
Pokaz filmów – -Księżyc to Żyd-, reż. Michał Tkaczyński, Polska, 45 min. , –Rebirth of Nation-, reż. Paul D. Miller, USA, 100 min.

22.03 (czwartek)
godzina 19.oo, siedziba Stowarzyszenia Homo Faber, ul. Okopowa 9 i – Warsztat Antydyskryminacyjny

23.03 (piątek)              
godzina 20.oo, Przestrzeń Inicjatyw Twórczych -Tektura-, ul. Wieniawska 15a Benefit na rosyjskich antyfaszystów z Niżnego Nowogrodu w ramach działań solidarnościowych na ich rzecz.Pokaz filmu: -Noise and Resistance-, reż. Francesca Araiza Andrade, Julia Ostertag, Niemcy, wstęp 8zł

24.03 (sobota):
godzina 11.oo, Kawiarnio-Księgarnia -Spółdzielnia-, ul. Peowiaków 11  Czytanie bajek dla dzieci. Warsztaty o tolerancji dla dzieci i rodziców.
godzina 14,oo, Plac Łokietka (pod Ratuszem) Happening z okazji Międzynarodowego Dnia Walki z Rasizmem i Dyskryminacją Rasową.

25.03 (niedziela) 
godzina 20.oo, Przestrzeń Inicjatyw Twórczych -Tektura-, ul. Wieniawska 15a
koncert wieńczący DNI WALKI Z RASIZMEM: Bagna, Life Scars, wstęp 10 zł

plakat_DNI_WALKI_Z_RASIZMEM_a_low_res

Podoba Ci się to co robimy? Nasze działania są możliwe dzięki regularnym darowiznom od osób prywatnych. Włącz się! Możesz zmienić lub uratować ludzkie życie!
Pomagaj prowadzić działania edukacyjne
Pomagaj wpływać na zmianę prawa
Pomagaj wysyłać badaczy do stref kryzysu

Działaj teraz!

Manifest przeciwko nienawiści

2125