#HairProtest dla Korei Północnej – Amnesty International

#HairProtest dla Korei Północnej

Niecały miesiąc od momentu, w którym świat obiegły doniesienia o wprowadzeniu w Korei Północnej oficjalnej listy 28 fryzur dla kobiet i mężczyzn, rusza międzynarodowa kampania społeczna, zainicjowana przez Amnesty International Polska.

#HairProtest jest nie tylko bezpośrednią odpowiedzią na upokarzające obywateli ograniczenie prawa do decydowania o własnym wyglądzie. Jest to okazja do wyrażenia protestu przeciwko całej machinie represji w północnej części Półwyspu Koreańskiego.

Korea Północna jest okrutnym państwem totalitarnym, którego obywatele poddawani są stałej kontroli. Karne obozy pracy, w których ludzie są torturowani, wykonywanie egzekucji, stosowanie odpowiedzialności zbiorowej za najmniejsze przewinienie, ograniczenie wolności wypowiedzi i przemieszczania się ? to tylko niektóre przykłady polityki władz wobec mieszkańców tego kraju.

Nasza akcja ma charakter internetowy i skierowana jest do ludzi na całym świecie. Na stronie hairprotest.org każdy może dodać swoje zdjęcie i powiększyć listę fryzur, pomagając nam stworzyć najdłuższą fotopetycję w historii! Będzie ona głosem przeciwko politycznemu ograniczaniu wolności wypowiedzi, protestem przeciwko łamaniu praw człowieka. Po zakończeniu akcji fotopetycja zostanie wysłana do Kim Dzong Una i przedstawicieli władz północnokoreańskich. Za stworzenie koncepcji akcji i produkcję strony internetowej odpowiada agencja Grey Group.

Miałem okazję żyć w PRLu i wierzę, że każde działanie, które uświadamia szerokiemu odbiorcy absurdy tego systemu, jest warte wysiłku – mówi Krzysztof Kosz, Digital Creative Director w GreyGroup. – Ostatnio władze Korei Północnej umożliwiły obcokrajowcom korzystanie z Internetu. Akcja Amnesty International Polska będzie promowana na całym świecie, więc mamy nadzieję, że dotrze też do obywateli Korei Północnej.

– Rozpoczęta przez nas międzynarodowa akcja ma uzmysławiać osobom na co dzień korzystającym z wolności wypowiadania się, że wciąż istnieją kraje, których władze ingerują w najbardziej intymne aspekty życia. #HairProtest pozwala w prosty sposób wyrazić solidarność z obywatelami Korei Północnej. Jest jednocześnie apelem i formą nacisku społeczności międzynarodowej na światowych przywódców, by podjęli bardziej zdecydowane działania zmierzające do poprawy sytuacji mieszkańców Korei Północnej – powiedziała Draginja Nadaždin, Dyrektorka Amnesty International Polska.

Podoba Ci się to co robimy? Nasze działania są możliwe dzięki regularnym darowiznom od osób prywatnych. Włącz się! Możesz zmienić lub uratować ludzkie życie!
Pomagaj prowadzić działania edukacyjne
Pomagaj wpływać na zmianę prawa
Pomagaj wysyłać badaczy do stref kryzysu

Działaj teraz!

Pokaż FIFA czerwoną kartkę! #PayUpFIFA

Powiązane tematy

Powiązany temat

Twój głos ma MOC! – konkurs na akcję o wolności słowa i wyrażania siebie

Powiązany temat

Zgłoszenia do nagrody medialnej Pióro Nadziei 2022 otwarte!

1882