Human Rights Week – Amnesty International

Human Rights Week

W dniach 16-20 marca zapraszamy do Szkoły Głównej Handlowej na jedyny w swoim rodzaju projekt - pokażemy, że prawa człowieka mogą zainteresować każdego!

Kontrowersyjne i poruszające tematy, nie zawsze w oczywisty sposób powiązane z prawami człowieka. Do tego różnorodna forma spotkań i współpraca z najlepszymi ekspertami – Amnesty International zaprasza do udziału w projekcie Human Rights Week!

Projekt odbywa się pod Honorowym Patronatem Rzecznika Praw Obywatelskich, a współtworzą go Helsińska Fundacja Praw Człowieka i Amnesty International.
Więcej informacji

PROGRAM WYDARZENIA:

  • 16 marca, 19:00: wykład “Prawa kobiet w islamie” dr Katarzyny Górak-Sosnowskiej (Aula II, Budynek C, SGH)
  • 17 marca, 17:00: debata “Czy można torturować terrorystów” zorganizowana wraz z Klubem Debat z udziałem Pani Irminy Pacho z Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka i Pani Aleksandry Zielińskiej z Amnesty International (Aula VI, Budynek G, SGH)
  • 17 marca, 19:00: spotkanie przygotowane prze Helsińską Fundację Praw Człowieka (przez panią Dominikę Bychawską-Siniarską) dotyczące praw człowieka w Azerbejdżanie wraz z pokazem filmu “Amazing Azerbaijan” (Aula VII, Budynek G, SGH)
  • 18 marca, 18:00: debata w ramach zespołu parlamentarnego Polska 2.0 z posłem Wincentym Elsnerem na temat praw osób LGBT wraz z udziałem pani Doroty Pudzianowskiej z Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka (Sejm)
  • 19 marca, 17:00: warsztaty z aktywnym udziałem uczestników: “Moje ciało a prawa człowieka: Warsztat na temat praw seksualnych i reprodukcyjnych” (Sala 5e, Budynek C, SGH). Prowadzenie: Weronika Rokicka, Amnesty International.
  • 19 marca, 19:00: spotkanie z panią Marzenną Adamczyk – byłą ambasador na Kubie i panem Krzysztofem Szumskim ?- byłym ambasadorem w Chinach, w formie debaty eksperckiej porównującej sytuację obywateli w tych dwóch krajach (Sala 5e, Budynek C, SGH),
  • 20 marca, 18:00: pokaz filmu dokumentalnego na temat problemów uchodźców połączony z krótkim wykładem pani doktor Doroty Heidrich (Aula VII, Budynek G, SGH).

Więcej informacji na stronie wydarzenia oraz na oficjalnym Facebooku.

Podoba Ci się to co robimy? Nasze działania są możliwe dzięki regularnym darowiznom od osób prywatnych. Włącz się! Możesz zmienić lub uratować ludzkie życie!
Pomagaj prowadzić działania edukacyjne
Pomagaj wpływać na zmianę prawa
Pomagaj wysyłać badaczy do stref kryzysu

Działaj teraz!

Żądamy natychmiastowego zakończenia ataków na ludność cywilną Ukrainy!

Powiązane tematy

Powiązany temat

Zgłoszenia do nagrody medialnej Pióro Nadziei 2022 otwarte!

1212