II Dzień Różnorodności Kulturowej w Górze Kalwarii – Amnesty International

II Dzień Różnorodności Kulturowej w Górze Kalwarii

Serdecznie zapraszamy mieszkańców Góry Kalwarii i okolic 9-15 października na II Dzień Różnorodności. Ośrodek Kultury w Górze Kalwarii w porozumieniu z Gminną Biblioteką Publiczną przygotował szereg wydarzeń związanych różnorodnością kulturową i Dniem Solidarności z Uchodźcami

Wydarzenia mają przybliżyć wielopokoleniowej społeczności lokalnej miasta i gminy tematy związane z prawami człowieka, tolerancją, źródłami dyskryminacji i mową nienawiści. W tygodniu, i w weekend, odbędą się warsztaty w szkołach i wykłady w Uniwersytecie Trzeciego Wieku oraz happening przygotowany we współpracy  z edukatorkami, edukatorami oraz aktywistami i aktywistkami Amnesty International, które patronuje wydarzeniu. Zaplanowano również m.in. projekcje filmów Objazdowego Festiwalu Watch Docs z udziałem podróżników i przedstawicieli organizacji pozarządowych.

Wydarzenia wpisują się w ogólnopolską kampanię “15 października Dzień Solidarności z Uchodźcami”. Organizatorzy wierzą, że II Dzień Różnorodności Kulturowej wpłynie na społeczny odbiór osób uciekających przed biedą, wojną czy prześladowaniem.

Szczegółowe informacje na stronie:  www.kulturagk.pl

ulotka DRK wizualizacja 1200px

Podoba Ci się to co robimy? Nasze działania są możliwe dzięki regularnym darowiznom od osób prywatnych. Włącz się! Możesz zmienić lub uratować ludzkie życie!
Pomagaj prowadzić działania edukacyjne
Pomagaj wpływać na zmianę prawa
Pomagaj wysyłać badaczy do stref kryzysu

Działaj teraz!

Żądaj równych szans dla wszystkich uczniów i uczennic w Polsce!

12018