Indie, Orisa: Liderzy społeczności Dongria Kondh zwolnieni – Amnesty International

Indie, Orisa: Liderzy społeczności Dongria Kondh zwolnieni

Lado Sikaka powiedział lokalnym mediom, że on i Sana Sikaka zostali zatrzymani przez około 12 nieumundurowanych policjantów i dwóch innych niezidentyfikowanych mężczyzn na wzgórzach Niyamgiri we wschodnioindyjskim stanie Orissa, kiedy wraz z innymi aktywistami rozpoczynali swoją podróż do Dehli, aby protestować przeciwko kopalni boksytów. Uprowadzeni, byli wiezieni tym samym mikrobusem, którym mieli pojechać na pociąg do Dehli. Sano Sikaka został wyrzucony z pojazdu w mieście Bijepur, natomiast Lado Sikaka został zatrzymany na kolejny dzień. Był on przesłuchiwany w Okręgowym Biurze Wywiadu w Rayagada. Lado Sikaka powiedział, że był tam bity po rękach i nogach. Pytano go, czy ma związki z zakazanymi grupami maoistowskimi i czy był zaangażowany w akty przemocy, do których dochodziło na terenie Niyamgiri. Kiedy zaprzeczył, został zmuszony do podpisania dwóch pustych kartek papieru. Obecnie wraca pieszo do Lakpaddar – wioski, gdzie zamieszkuje, w towarzystwie kilku członków społeczności Dongria Kondh. Komisarz policji okręgu Rayagada zaprzeczył, jakoby on i Sana Sikaka byli zatrzymywani przez policję.

Dalsze wysyłanie listów w ich sprawie nie jest już potrzebne. Dziękujemy wszystkim, którzy wysłali swoje apele. Cały czas prosimy o podpisy pod petycją przeciwko kopalni boksytów w rejonie Niyamgiri, którą można wesprzeć tutaj

Podoba Ci się to co robimy? Nasze działania są możliwe dzięki regularnym darowiznom od osób prywatnych. Włącz się! Możesz zmienić lub uratować ludzkie życie!
Pomagaj prowadzić działania edukacyjne
Pomagaj wpływać na zmianę prawa
Pomagaj wysyłać badaczy do stref kryzysu

Pomóż teraz!

Kwota może składać się jedynie z cyfr. Wartość musi być dodatnia
2617