Indonezja: Johan Teterissa na wolności – Amnesty International

Indonezja: Johan Teterissa na wolności

Po 15 latach więzienia za pokojowy protest, nauczyciel i aktywista z prowincji Moluków, wyszedł na wolność.

Johan Teterissa został zwolniony po odbyciu 15 lat więzienia za prowadzenie pokojowego protestu przed prezydentem Indonezji w 2007 roku. Obecnie mieszka w swoim rodzinnym mieście na wyspie Aboru w prowincji Moluki wraz z rodziną. Wraz z nim uwolniony został także inny więzień sumienia z Moluków – Johanis Riry. Niestety pozostałych sześciu więźniów sumienia z Moluków nadal przebywa w więzieniu Ambon.

Johan Teterissa, bohater Maratonu Pisania Listów 2016, przekazał swoją wdzięczność i pozdrowienia wszystkim sympatykom Amnesty International, którzy prowadzili kampanię w jego imieniu. Powiedział, że otrzymane listy solidarności były wsparciem nie tylko dla niego, ale także dla wszystkich pozostałych więźniów sumienia z Moluków, którzy żyją tysiące kilometrów od swoich rodzin.

Johan Teterissa spędził 15 lat w więzieniu tylko za wzniesienie flagi regionu wysp Moluki. Nauczyciel szkoły podstawowej przewodził grupie mężczyzn, którzy brali udział w tanecznym proteście na oczach indonezyjskiego prezydenta, a na koniec wznieśli flagę zakazaną przez rząd. Policja zabrała 22 mężczyzn, pobiła ich i uwięziła.

Po lewej Johan Teterissa, po prawej Johanis Riry po uwolnienieniu z indonezyjskiego więzienia.

Podoba Ci się to co robimy? Nasze działania są możliwe dzięki regularnym darowiznom od osób prywatnych. Włącz się! Możesz zmienić lub uratować ludzkie życie!
Pomagaj prowadzić działania edukacyjne
Pomagaj wpływać na zmianę prawa
Pomagaj wysyłać badaczy do stref kryzysu

Działaj teraz!

Nie dla poniżającej masowej detencji w polskich ośrodkach dla cudzoziemców!

Powiązane tematy

Powiązany temat

Chiny: Opublikowany wreszcie raport ONZ powinien doprowadzić do pociągnięcia do odpowiedzialności za zbrodnie przeciwko ludzkości w Sinciangu

Powiązany temat

Gwatemala: Bernardo Caal Xol nie powinien był spędzić ani jednego dnia w więzieniu

22121