Irak: Misja wysokiego szczebla Amnesty International w Iraku 21-25 lipca 2003 – Amnesty International

Irak: Misja wysokiego szczebla Amnesty International w Iraku 21-25 lipca 2003

Członkowie delegacji Amnesty International pojadą do Bagdadu, Najafu oraz Nasry, gdzie spotkają się z ofiarami byłych oraz obecnych naruszeń praw człowieka, rodzinami osób, które -zaginęły-, byłymi zatrzymanymi, ich rodzinami oraz rodzinami ofiar niedawnych pozasądowych egzekucji. Delegacja spotka się także z przedstawicielami organizacji pozarządowych, organizacji kobiecych, a także irackimi liderami politycznymi i religijnymi, włączając w to członków Tymczasowej Rady Zarządzającej.

Celem misji jest podkreślenie solidarności Amnesty International z Irakijczykami, którzy zaangażowali się w proces zapewnienia sprawiedliwości w swoim kraju.

Irene Khan spotka się z ambasadorem Paulem Brenmmerem, administratorem koalicyjnych sił Tymczasowej Autonomii, aby przedyskutować obawy organizacji, zawarte w skierowanym do niego memorandum. Następnie uda się do Najafu, gdzie spotka się z przywódcami religijnymi. Delegacja spotka się również z przedstawicielami Wielkiej Brytanii.

W skład delegacji wchodzą: Curt Goering – Dyrektor sekcji USA Amnesty International, Mahmoud ben Romdhane – reprezentujący sekcję tunezyjską, June Ray – Dyrektor programu Bliskiego Wschodu, Liz Hodgkin i Said Boumeddouha – badacze z Sekretariatu Międzynarodowego Amnesty International oraz Joanna Oyediran – prawniczka, specjalizująca się w międzynarodowym prawie humanitarnym.

Konferencja prasowa z Irene Khan odbędzie się w środę, 23 lipca 2003, o 12.00 czasu lokalnego w hotelu Sheraton w Bagdadzie. Codzienne briefingi dla mediów odbywać się będą o godzinie 18.00 w Hotelu Hammurabi w Bagdadzie. Rzecznicy są dostępni przez cały czas trwania misji.

Kontakt:
Judit Arenas + 88 216 2115 9993 lub Ozlem Dalkiran i Nicole Choueiry + 88 216 2115 9713

Podoba Ci się to co robimy? Nasze działania są możliwe dzięki regularnym darowiznom od osób prywatnych. Włącz się! Możesz zmienić lub uratować ludzkie życie!
Pomagaj prowadzić działania edukacyjne
Pomagaj wpływać na zmianę prawa
Pomagaj wysyłać badaczy do stref kryzysu

Pomóż teraz!

Kwota może składać się jedynie z cyfr. Wartość musi być dodatnia
5000