Irak: “Szok i przerażenie” – Amnesty International domaga się pilnych wyjaśnień jak będzie chroniona ludność cywilna – Amnesty International

Irak: “Szok i przerażenie” – Amnesty International domaga się pilnych wyjaśnień jak będzie chroniona ludność cywilna

Amnesty International przyjęła do wiadomości oświadczenia USA i Wielkiej Brytanii świadczące o intencjach minimalizowania strat wśród ludności cywilnej, w tym także oświadczenie prezydenta Busha z 19 marca br., w którym czytamy: – Chcę, żeby Amerykanie i wszystkie siły koalicji zrobiły wszystko, żeby ochronić niewinnych cywilów przed krzywdą-.

Amerykański Sekretarz Obrony Donald Rumsfeld 20 marca ostrzegł irackich cywilów -Kiedy rozpoczną się działania, zostańcie w domach i słuchajcie koalicyjnych radiostacji, które podadzą instrukcje co robić, aby być bezpiecznym i z dala od linii ognia. Nie idźcie do pracy. Nie zbliżajcie się do celów wojskowych i instalacji, gdzie Saddam Hassajn przeniósł zabezpieczenia wojskowe-.

Ten i inne pisemne ostrzeżenia irackich cywilów przez USA nie zwalniają Stanów Zjednoczonych od obowiązku powstrzymania się od ataku, jeśli byłyby niedyskryminujący i nieproporcjonalny.

Podoba Ci się to co robimy? Nasze działania są możliwe dzięki regularnym darowiznom od osób prywatnych. Włącz się! Możesz zmienić lub uratować ludzkie życie!
Pomagaj prowadzić działania edukacyjne
Pomagaj wpływać na zmianę prawa
Pomagaj wysyłać badaczy do stref kryzysu

Pomóż teraz!

Kwota może składać się jedynie z cyfr. Wartość musi być dodatnia
5058