IV SPOTKANIA Z FILMEM GÓRSKIM, 5-14 września 2008, ZAKOPANE – Amnesty International

IV SPOTKANIA Z FILMEM GÓRSKIM, 5-14 września 2008, ZAKOPANE

W programie:
Piątek, 5 września. Miejska Galeria Sztuki, godz. 16.00
Otwarcie wystawy fotografii -Czeczenia. Ostateczne rozwiązanie-. Spotkanie z Adamem Borowskim, Honorowym Konsulem Republiki Iczkerii w Polsce i przewodniczącym Komitetu Polska-Czeczenia oraz Krystyną Kurczab-Redlich, wieloletnią korespondentką z Rosji, autorką książek i filmów dokumentalnych o Czeczenii. Wystawie będzie towarzyszył pokaz filmu -Anna. Siedem lat na froncie- (reż. Masha Novikova, Holandia 2008, 78-). Obecność Amnesty International na spotkaniu będzie okazją do podpisania petycji przeciwko łamaniu praw człowieka. Film -Anna.Siedem lat na froncie- został udostępniony przez Against Gravity.
Czwartek, 11 września. Miejska Galeria Sztuki, godz. 16.00
Górale dla Tybetu. Spotkanie z reporterami Bartkiem Solikiem i Bartkiem Dobrochem, pokaz slajdów z obozów uchodźców tybetańskich w Indiach i Nepalu.

Niedziela, 14 września. Hotel Górski Kalatówki, godz. 14.00
Spotkanie z Krystyną Kurczab-Redlich i Zainap Gaszajewa. Pokaz filmów -Coca – Gołębica z Czeczenii- – Zainap Gaszajewa dokumentuje naruszenia praw człowieka (reż. Eric Bergkraut, Szwajcaria 2005, 86-); -Czeczenia. Zabójstwo za zgodą świata- (reż. Krystyna Kurczab-Redlich, Polska 2003, 27′) i -S.O.S. dla Czeczenii- (reż. Krystyna Kurczab-Redlich, Polska 2004, 30.’). Obecność Amnesty International na spotkaniu jest okazją do podpisania petycji przeciwko łamaniu praw człowieka. Spotkanie organizowane przy współpracy z Międzynarodowym Festiwalem Filmowym WATCH DOCS. Prawa Człowieka w Filmie i Helsińską Fundacją Praw Człowieka.
 
Zapraszamy również na WARSZTATY REPORTAŻU -Zamienić słowo na obraz- prowadzone przez Krystynę Kurczab-Redlich, termin: 11-13 września (czwartek – sobota) godz. 13.00 -14.30, Miejska Galeria Sztuki (wymagane wcześniejsze zapisy).
 
Szczegółowy program i informacje na stronie www.spotkania.zakopane.pl.

Podoba Ci się to co robimy? Nasze działania są możliwe dzięki regularnym darowiznom od osób prywatnych. Włącz się! Możesz zmienić lub uratować ludzkie życie!
Pomagaj prowadzić działania edukacyjne
Pomagaj wpływać na zmianę prawa
Pomagaj wysyłać badaczy do stref kryzysu

Pomóż teraz!

Kwota może składać się jedynie z cyfr. Wartość musi być dodatnia
3469