Izrael / Terytoria Okupowane: Amnesty International potępia samobójcze zamachy bombowe – Amnesty International

Izrael / Terytoria Okupowane: Amnesty International potępia samobójcze zamachy bombowe

-Palestyńskie ugrupowania zbrojne muszą zaprzestać podobnych zbrodni i porzucić politykę rozmyślnych ataków na cywili- – stwierdziła Amnesty International.

Według doniesień do zamachu przyznały się dwa główne ugrupowania palestyńskie, Hamas i Islamski Dżihad.

Powtarzające się, rozmyślne zabójstwa cywilów dokonywane przez członków palestyńskich ugrupowań zbrojnych, stanowiące część polityki atakowania ludności cywilnej, to zbrodnia przeciwko ludzkości.

Po ostatnim ataku liczba osób, które zginęły w wyniku palestyńskich zamachów od rozpoczęcia we wrześniu 2000 roku Intifady (palestyńskiego powstania) wzrosła do ponad siedmiuset siedemdziesięciu. Większość ofiar to cywile, w tym ponad dziewięćdziesięcioro dzieci.

W tym samym czasie Izraelska armia i siły bezpieczeństwa zabiły ponad dwa tysiące stu Palestyńczyków, w tym ponad trzysta osiemdziesięcioro dzieci.

Od czasu ogłoszenia przez siły palestyńskie zawieszenia broni w końcu czerwca 2003 roku po obu stronach nastąpił zauważalny spadek przemocy. Od początku czerwca aż do 19 sierpnia zginęło sześcioro Izraelczyków i około piętnaściorga Palestyńczyków.


Podoba Ci się to co robimy? Nasze działania są możliwe dzięki regularnym darowiznom od osób prywatnych. Włącz się! Możesz zmienić lub uratować ludzkie życie!
Pomagaj prowadzić działania edukacyjne
Pomagaj wpływać na zmianę prawa
Pomagaj wysyłać badaczy do stref kryzysu

Pomóż teraz!

Kwota może składać się jedynie z cyfr. Wartość musi być dodatnia
4988