Jak rozliczyć tajne więzienia CIA? – Amnesty International

Jak rozliczyć tajne więzienia CIA?

Amnesty International zaprasza na trzecie spotkanie z serii "Jak rozliczyć tajne więzienia CIA w Europie?" 28 września o godz. 17.00 w klubie Grawitacja w Warszawie. Gościem specjalnym spotkania będzie Julia Hall.

Julia Hall jest prawnikiem i wybitną ekspertką w tematyce naruszeń praw człowieka popełnianych w “wojnie z terroryzmem”, w szczególności w trakcie programu bezprawnych transferów osób podejrzanych o terroryzm i tajnych więzień CIA. Od września 2001 r. monitorowała działania władz Stanów Zjednoczonych skierowane przeciwko terroryzmowi. Obecnie kieruje pracą Amnesty International w badaniu udziału państw europejskich w programie bezprawnych transferów osób podejrzanych o terroryzm i tajnych więzień CIA. Jest autorką licznych raportów, artykułów i ekspertyz dotyczących tego tematu, które przedstawiane były na forum ONZ, Rady Europejskiej, Unii Europejskiej oraz podczas licznych spotkań w wybranych krajach. Ostatnia praca Julii Hall dotyczy obecności tajnych więzień CIA na terenie Polski, Rumunii i Litwy, a także odpowiedzialności państw skandynawskich (Danii, Norwegii i Finlandii) w programie CIA.

W spotkaniu weźmie udział również Adam Krzykowski, dziennikarz Panoramy TVP, od wielu lat zajmujący się tym tematem w Polsce. Rozmowę poprowadzi Draginja Nadaždin, dyrektorka Amnesty International Polska.

Wizyta Julii Hall będzie bardzo dobrą okazją, by porozmawiać o międzynarodowym kontekście tajnych więzień CIA, które istniały w Polsce. Goście postarają się odpowiedzieć na pytanie postawione w tytule spotkania oraz rozważą również ważną kwestię tego jak nie dopuszczać do podobnych praktyk w przyszłości.b

Podoba Ci się to co robimy? Nasze działania są możliwe dzięki regularnym darowiznom od osób prywatnych. Włącz się! Możesz zmienić lub uratować ludzkie życie!
Pomagaj prowadzić działania edukacyjne
Pomagaj wpływać na zmianę prawa
Pomagaj wysyłać badaczy do stref kryzysu

Działaj teraz!

Żądamy natychmiastowego zakończenia ataków na ludność cywilną Ukrainy!

Powiązane tematy

Powiązany temat

Zgłoszenia do nagrody medialnej Pióro Nadziei 2022 otwarte!

2015