Jennifer Latheef – Amnesty International

Jennifer Latheef

Jennifer Latheef jest dziennikarką i działaczką na rzecz praw człowieka na Malediwach. Brała udział w pokojowej manifestacji, protestując przeciwko zabiciu przez straż więzienną czterech młodych skazańców. Dwa dni później Jennifer została aresztowana, zamknięta w więzieniu, a następnie skazana pod zarzutem -terroryzmu- na karę dziesięciu lat pozbawienia wolności.
Dziś Jennifer jest wolna, przesyła podziękowania wszystkim, którzy pracowali dla jej uwolnienia, w tym dla Amnesty International.
            -Więzienie Maafushi, izolacja, strach i groźby, ohydne warunki, obrzydliwe, wywołujące mdłości jedzenie… to wszystko tylko po to, żeby cię złamać. Wytrwałam dzięki jednej nadziei – nadziei na to, że nie zostałam zapomniana, że ktoś na zewnątrz pokaże mój los światu.
            Niewiarygodne: choć nie zdawałam sobie wtedy z tego sprawy, tysiące ludzi oferowało pomoc, ponieważ miałam wsparcie Amnesty International-.

Podoba Ci się to co robimy? Nasze działania są możliwe dzięki regularnym darowiznom od osób prywatnych. Włącz się! Możesz zmienić lub uratować ludzkie życie!
Pomagaj prowadzić działania edukacyjne
Pomagaj wpływać na zmianę prawa
Pomagaj wysyłać badaczy do stref kryzysu

Pomóż teraz!

Kwota może składać się jedynie z cyfr. Wartość musi być dodatnia
3768