Jeśli tylko tego chcemy, 2016 może być rokiem zmiany – Amnesty International

Jeśli tylko tego chcemy, 2016 może być rokiem zmiany

Czasami można poczuć, że nasz świat kręci się wokół własnej osi. Konflikty narastają i napędzają największy kryzys uchodźczy od czasów II wojny światowej. Dyskryminacja mniejszości jest powszechna. Represyjne reżimy bezlitośnie rozprawiają się z ludźmi, którzy walczą o prawa człowieka.

Nie możemy udawać, że rzeczywistość, w której żyjemy nie istnieje. Ale możemy walczyć o świat, którego chcemy.

W tym roku dołącz do ludzi z całego świata, którzy wspólnie protestują. Powiedzmy naszym rządom, że 2016 będzie rokiem sprawiedliwości.

Powiedzmy im, że nie mogą mówić o wolności wypowiedzi, jednocześnie aresztując pokojowych demonstrantów i opozycjonistów. Nie mogą mówić o pokoju, a w tym samym czasie być największym na świecie producentem broni. Wreszcie nie mogą  mówić o prawach człowieka i odmawiać uchodźcom bezpiecznych i legalnych dróg dotarcia do bezpiecznych miejsc.

Kiedykolwiek i gdziekolwiek władza nas zawodzi, musimy pociągać ją do odpowiedzialności. Musimy działać wspólnie i mieć pewność że nikt nie pozostaje w tyle.

Możemy mieć wpływ – korzystajmy z tego. Chcemy sprawiedliwości – sprawmy, że taki właśnie będzie 2016 rok.

Salil Shetty
Sekretarz Generalny Amnesty International

Podoba Ci się to co robimy? Nasze działania są możliwe dzięki regularnym darowiznom od osób prywatnych. Włącz się! Możesz zmienić lub uratować ludzkie życie!
Pomagaj prowadzić działania edukacyjne
Pomagaj wpływać na zmianę prawa
Pomagaj wysyłać badaczy do stref kryzysu

Pomóż teraz!

Kwota może składać się jedynie z cyfr. Wartość musi być dodatnia
5357