Już w piątek wręczenie Pióra Nadziei 2014! – Amnesty International

Już w piątek wręczenie Pióra Nadziei 2014!

Wybrano już teksty i autorów nominowanych w konkursie na najlepszy tekst prasowy o prawach człowieka. 17 października o godz. 19:00 podczas 30. Warszawskiego Festiwalu Filmowego poznamy zwycięzców i osoby wyróżnione.<br /> <br />

Jury w składzie: Max Cegielski, Draginja Nadaždin, Lidia Ostałowska, Ewa Siedlecka i dr hab. Jacek Wasilewski nominowało następujące osoby:

– W tegorocznym konkursie dziennikarskim Amnesty International nominowaliśmy aż 5 osób. Świadczy to o dużej konkurencji i o wyjątkowo trudnym wyborze, przed którym stało jury – mówi Draginja Nadaždin, dyrektorka Amnesty International, która brała udział w obradach jury.
Spośród nominowanych przyznana zostanie nagroda główna – statuetka Pióra Nadziei 2014 – oraz równorzędne wyróżniania. Wyniki konkursu poznamy podczas gali wręczenia nagród, 17 października o godz. 19:00 w Kinotece przed filmem Dawid i ja, który wyświetlany jest w ramach Warszawskiego Festiwalu Filmowego. Dokument Dawid i ja opowiada o niesłusznie skazanym za morderstwo Davidzie McCallumie, który przesiedział w więzieniu 29 lat oraz o walce, jaką w jego obronie podjęła grupa prawników i reżyser dokumentu.
Jury w swoim postanowieniu podkreśliło, że nagrodziło teksty odznaczające się dziennikarską rzetelnością i zaangażowaniem w temat. W konkursie wzięło udział kilkadziesiąt tekstów opublikowanych od maja 2013 do kwietnia 2014. Obok reportaży zgłoszono wiele wywiadów, tekstom pisanym do prasy codziennej towarzyszyły te z tygodników społeczno-politycznych, magazynów kulturalnych czy portali internetowych. Tematy podejmowane w tekstach obejmowały zarówno przypadki łamania praw człowieka w wielu państwach świata, jak również z zaangażowaniem opisywały sprawy w Polsce.
W poprzednich latach wśród zwycięzców Pióra Nadziei byli: Michał Majewski i Paweł Reszka, Natalia Bloch, Bartek Dobroch, Agnieszka Fiedorowicz, Andrzej Goszczyński, Magdalena Grzebałkowska, Małgorzata Kolińska-Dąbrowska, Krystyna Kurczab-Redlich, Katarzyna Kwiatkowska, Maria Kruczkowska, Tomasz Kwaśniewski, Joanna Podgórska, Ewa Siedlecka, Witold Szabłowski i Jacek Żakowski.

Foto: Statuetka Pióra Nadziei 2013 dla Michała Majewskiego i Pawła Reszki.
Podoba Ci się to co robimy? Nasze działania są możliwe dzięki regularnym darowiznom od osób prywatnych. Włącz się! Możesz zmienić lub uratować ludzkie życie!
Pomagaj prowadzić działania edukacyjne
Pomagaj wpływać na zmianę prawa
Pomagaj wysyłać badaczy do stref kryzysu

Pomóż teraz!

Kwota może składać się jedynie z cyfr. Wartość musi być dodatnia

Powiązane tematy

Powiązany temat

Zgłoszenia do nagrody medialnej Pióro Nadziei 2022 otwarte!

1305