Każdy z nas może być obrońcą praw człowieka – Amnesty International

Każdy z nas może być obrońcą praw człowieka

800 młodych osób z całej Polski weźmie udział w nowym projekcie edukacyjnym Amnesty International "Prawa człowieka: TERAZ! To jest w Twoich rękach". Będą się uczyć jak skutecznie chronić prawa człowieka w swoim najbliższym otoczeniu.

Augustów, Cieszyn, Szczecin, Rzeszów – to tylko niektóre z 80 miejsc, gdzie młodzi ludzie dowiedzą się jak rozpoznawać naruszenia praw człowieka w swojej lokalnej społeczności i działać na rzecz ich rozwiązania.

– Większość z nich zaczyna już dziś i przez 12 tygodni będzie uczyć się o prawach człowieka za pomocą platformy e-learningowej, gdzie przygotowaliśmy dla nich specjalny kurs. Grupy będą się też spotykać co tydzień i realizować zadania, które pomogą im zdobyć umiejętności niezbędne do skutecznego działania na rzecz praw człowieka w ich najbliższym otoczeniu – tłumaczy Weronika Rokicka, koordynatorka projektu.

– Prawa człowieka: TERAZ! To jest w Twoich rękach- to pierwszy projekt dotyczących praw człowieka na tak ogromną skalę realizowany w Polsce. Przez ostatni miesiąc napływały do Amnesty International zgłoszenia z wielu miast i miejscowości. Na rzecz praw człowieka będą działać zarówno gimnazjaliści z Lipia na Śląsku, licealiści z Wrocławia, harcerki z Działdowa i inni, którzy zdecydowali się podjąć wyzwanie. Już wkrótce rezultaty ich działań będzie można zobaczyć stronie internetowej amnesty.org.pl.

Po 3 miesiącach Amnesty International będzie zachęcać grupy, żeby wykorzystały swoją wiedzę i napisały własny projekt mający na celu pozytywną zmianę w swojej lokalnej społeczności.

– Liczymy, że udział w projekcie będzie dla nich jedynie początkiem, inspiracją do działania i zaowocuje 80 małymi projektami na rzecz praw człowieka – mówi Weronika Rokicka.

Projekt realizowany przy wsparciu Szwajcarii w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej.

Podoba Ci się to co robimy? Nasze działania są możliwe dzięki regularnym darowiznom od osób prywatnych. Włącz się! Możesz zmienić lub uratować ludzkie życie!
Pomagaj prowadzić działania edukacyjne
Pomagaj wpływać na zmianę prawa
Pomagaj wysyłać badaczy do stref kryzysu

Działaj teraz!

Żądamy natychmiastowego zakończenia ataków na ludność cywilną Ukrainy!

Powiązane tematy

Powiązany temat

Zgłoszenia do nagrody medialnej Pióro Nadziei 2022 otwarte!

2133