Kandydaci do Zarządu – Amnesty International

Kandydaci do Zarządu

Dotychczas zgłoszenie do Zarządu przysłali: Monia Szreder (od niedawna Klimkowska), Adam Sanocki, Mateusz Król i Michał Pawłęga.
Termin nadsyłania zgłoszeń: 16 kwietnia 2008.

Monika Klimkowska (Szreder)

Mam 25 lat, obecnie mieszkam i pracuję w Gdyni.
Z Amnesty International jestem związana od ponad 4 lat. Zaczynałam od skromnego udziału w warszawskiej Grupie 2, gdzie dowiedziałam się o projekcie DDC, w którym pracowałam przez 2 lata. Na początku jako rekruterka namawiając ludzi na ulicach do wsparcia Amnesty, potem jako telemarketera, a w kolejnym roku jako administratorka projektu w biurze. Od maja 2006 jestem członkinią Zarządu, gdzie pełnię też rolę skarbniczki. Te ostatnie 2 lata były w polskiej sekcji pełne zmian, jednak myślę, że wspólnym wysiłkiem udało nam się przez nie przejść z sukcesem.
Kandyduję do Zarządu, ponieważ chciałabym nadal uczestniczyć w życiu AI, a mam też nadzieję, że moją wiedzą (głównie z zakresu finansów) oraz nabytym doświadczeniem mogłabym wesprzeć prace Zarządu nowej kadencji.

Michał Pawlęga – z wykształcenia pedagog dorosłych, z przekonań feminista i lewicowiec, zawodowo przedsiębiorca i działacz społeczny. Pracuję jako konsultant instytucji publicznych w zakresie pozyskiwania środków zewnętrznych, wspieram także działalność Fundacji Feminoteka, Fundacji UFA i Stowarzyszenia Lambda Warszawa, pomagając im zdobywać granty na działalność. Uczestniczyłem i uczestniczę jako ekspert i trener w przygotowaniu i realizacji projektów w zakresie wdrażania zasady gender mainstreaming, zarządzania polityką różnorodności w środowisku pracy i przeciwdziałania dyskryminacji. W latach 2007 – 2008 przewodniczyłem pracom Komitetu Doradczego Europejskiego Roku Równych Szans 2007 w Polsce.
Ukończyłem Szkołę Facylitatorów Partnerstw Lokalnych i Program Euro-NGO, uczestniczyłem w Szkole Praw Człowieka Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka. Jestem członkiem AI (to oczywiste :), Porozumienia Kobiet 8 Marca, Stowarzyszenia Centrum Edukacji Globalnej i Stowarzyszenia Lambda Warszawa.
W wolnym czasie pasjonuję się polityką, historią ruchu kobiecego oraz transportem szynowym.
Z AI jestem związany od 2000 roku, w latach 2006-2008 byłem członkiem Zarządu Stowarzyszenia, w tym do moich zadań należało kierowanie przygotowaniami audytu organizacyjnego, a także przygotowywanie i uczestnictwo w rekrutacji nowych pracowniczek i pracowników biura Stowarzyszenia.

             MM a t e u s z    K r ó l 
Od 2004 roku jestem członkiem Amnesty International, jednak już ok. 6 lat temu nawiązałem współpracę z katowicką grupą lokalną i zainteresowałem się działalnością AI. Od początku swojej działalności, aktywnie działam w śląskim zespole edukacyjnym i współpracuję ze Szkolnymi Grupami AI. Przeprowadziłem także około 100 warsztatów dla młodzieży
i dorosłych. Szczególnie interesuje mnie tematyka Praw Gospodarczych, Społecznych
i Kulturalnych; GENDER oraz Praw seksualnych i reprodukcyjnych.
Przez tak długi czas działania zdążyłem dobrze poznać funkcjonowanie Amnesty International. Myślę, że dzięki swoim  umiejętnościom i wiedzy jestem w stanie wnieść bardzo wiele do naszej organizacji. Dlatego zdecydowałem się wziąć udział w wyborach na członka Zarządu. Mam nadzieję, iż uznacie mnie za dobrego kandydata i będę mógł liczyć na Wasze głosy.
Działania pozaamnestyjne :
Jestem studentem języka francuskiego na Uniwersytecie Śląskim. 
Jestem twórcą i koordynatorem projektu -Oficjalne Forum Szkolnych Samorządów Uczniowskich
w Tychach- w ramach którego regularnie współpracuję z 41 samorządami z powiatu tyskiego.
W 2007 roku byłem uczestnikiem  pierwszego Europejskiego Kongresu Młodzieży w Austrii. Natomiast w sierpniu tego roku będę miał zaszczyt reprezentować nasz kraj na czwartym Światowym Kongresie Młodzieży w Kanadzie. Kongresy te są okazją do nawiązywania współpracy z aktywistami
 z całego świata, wymiany doświadczeń i wdrażania nowych technik w dziedzinie edukacji, ochrony środowiska i -youth developement-. Organizatorem obu wydarzeń jest Peace Child International.
Brałem udział w licznych szkoleniach organizowanych przez Amnesty, Kampanię Przeciw Homofobii, Fundację Mikuszewo, Fundację Edukacja dla Demokracji, Fundację Rozwoju Demokracji Lokalnej etc.
Byłem wolontariuszem w Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej, współpracowałem z Fundacją Edukacja dla Demokracji, Śląskim Kuratorium Oświaty oraz Urzędem Miasta Tychy.
Adam Sanocki – Rocznik `75. Od ponad 10 lat zajmuje się  kwestią Tybetu, współzałożyciel polskiego oddziału Students For a Free Tibet oraz Fundacji Pomocy Dzieciom Tybetu – Nyatri. Z Amnesty International współpracuje od 7 lat. Dla lokalnych działaczy AI prowadził warsztaty protybetańskie oraz szkolenie medialne podczas obozów praw człowieka w 2005 i 2006 roku. Obecnie opracowuje startegie komunikacyjną dla polskiej sekcji AI. Absolwent politologii o specjalności dziennikarskiej UŚ, Instytutu Krajów Rozwijających się UW oraz uczestnik kursu prawa człowieka HFPC oraz Free Tibet Action Campu w USA. Pracuje jako Account Director w agencji Public Relations ComPress.

Podoba Ci się to co robimy? Nasze działania są możliwe dzięki regularnym darowiznom od osób prywatnych. Włącz się! Możesz zmienić lub uratować ludzkie życie!
Pomagaj prowadzić działania edukacyjne
Pomagaj wpływać na zmianę prawa
Pomagaj wysyłać badaczy do stref kryzysu

Pomóż teraz!

Kwota może składać się jedynie z cyfr. Wartość musi być dodatnia
3605