Katowice: Amnesty International Polska na festiwalu “PRAWA CZŁOWIEKA W FILMIE” – Amnesty International

Katowice: Amnesty International Polska na festiwalu “PRAWA CZŁOWIEKA W FILMIE”

W dniach 19 – 21 października odbędzie się katowicka edycja Objazdowego Festiwalu Filmowego -PRAWA CZŁOWIEKA W FILMIE-. Organizatorzy – Helsińska Fundacja Praw Człowieka oraz stowarzyszenie Bona Fides, przy udziale Amnesty International  serdecznie zapraszają, zapewniając wstęp wolny na wszystkie wydarzenia związane z festiwalem.

Projekcje filmów będą miały miejsce w kinoteatrze Rialto (ul. Św. Jana 24) oraz w filii 32. Miejskiej Biblioteki Publicznej (ul. Grzyśki 19b). W Rialcie będzie można obejrzeć filmy na temat Afryki, praw kobiet i praw socjalnych. W bibliotece – o Rosji, Czeczenii, Iraku, Białorusi i Polsce.

Festiwal otworzy konferencja pod hasłem -Rola społeczeństwa obywatelskiego w promowaniu idei praw człowieka- (19 października o godz. 10:00 w budynku Rektoratu Uniwersytetu Śląskiego przy ul. Bankowej 12). Podczas konferencji Dariusz Stawik z katowickiej grupy AI będzie mówił o -Czynnikach mobilizacji społecznej w kampaniach Amnesty International- a Danuta Przywara, wiceprezes zarządu Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka – o organizacjach strażniczych w Polsce. Honorowy patronat nad konferencją objął Rektor Uniwersytetu Śląskiego prof. Janusz Janeczek.

Również w czwartek w godzinach 9:00 – 11; 13:00 w Rektoracie odbędą się targi organizacji pozarządowych, w których wezmą udział m.in. przedstawiciele Amnesty International.

W piątek studenci będą mogli wziąć udział w warsztatach organizowanych przez Amnesty International, Helsińską Fundację Praw Człowieka oraz Stowarzyszenie Liderów Lokalnych Grup Obywatelskich. Chęć udziału w zajęciach należy wcześniej zgłosić na adres mailowy grzegorz@bonafides.pl

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy!

Osoba odpowiedzialna za koordynację działań organizacyjnych i promocyjnych Festiwalu:

Grzegorz Wójkowski (Stowarzyszenie Wzajemnej Pomocy -Bona Fides-)
Tel.: 502 984 057; e-mail: grzegorz@bonafides.pl

Dodatkowe informacje o Festiwalu oraz szczegółowy program dostępne są na stronie:
http://www.bonafides.pl/site.php-nr=podstrony/programy/festiwal_film

Podoba Ci się to co robimy? Nasze działania są możliwe dzięki regularnym darowiznom od osób prywatnych. Włącz się! Możesz zmienić lub uratować ludzkie życie!
Pomagaj prowadzić działania edukacyjne
Pomagaj wpływać na zmianę prawa
Pomagaj wysyłać badaczy do stref kryzysu

Pomóż teraz!

Kwota może składać się jedynie z cyfr. Wartość musi być dodatnia
4051