Konferencja: “Lokalne zmiany na rzecz równości” – Amnesty International

Konferencja: “Lokalne zmiany na rzecz równości”

Amnesty International zaprasza 8 kwietnia do Warszawy na konferencję w ramach projektu edukacyjnego "Razem mamy siłę: Stop dyskryminacji". Przedstawione zostaną projekty uczniowskie oraz lokalne zmiany, które udało się osiągnąć w obszarze antydyskryminacji.

Projekt Amnesty International “Razem mamy siłę: Stop dyskryminacji” to dziesiątki zaangażowanych szkół, setki uczniów i uczennic, które podjęły działanie aby zwrócić uwagę na problem dyskryminacji w ich najbliższym otoczeniu. Nauczyciele i nauczycielki wraz z grupami projektowymi realizowali warsztaty, spotkania konferencje, aby ostatecznie zaplanować działanie na rzecz zmian w ich lokalnym środowisku.

W czasie konferencji przedstawiciele i przedstawicielki szkół z całej Polski będą prezentować efekty swojej pracy, zrealizowane projekty, wyzwania oraz dobre praktyki, z których mogą skorzystać kolejni aktywiści, aktywistki oraz edukatorzy i edukatorki.

PROGRAM:
Na konferencji gościć będą uczniowie i uczennice, nauczyciele i nauczycielki, którzy zaprezentują efekty swojej pracy oraz eksperci i ekspertki, które podzielą się swoją wiedzą oraz doświadczeniem w zakresie edukacji antydyskryminacyjnej.

Podczas konferencji zostanie zaprezentowana także publikacja końcowa projektu: “Stop Dyskryminacji. Przykłady dobrych praktyk w pracy z młodzieżą”, która prezentuje inspiracje oraz dobre praktyki działań antydyskryminacyjnych.

Do  udziału w spotkaniu zapraszamy szkoły, organizacje pozarządowe, instytucje edukacyjne, aktywistów aktywistki oraz edukatorów i edukatorki.

INFORMACJE ORGANIZACYJNE:
KIEDY:
8 kwietnia (piątek)
GODZINY:
11:00-16:30
GDZIE:
Pałac Kultury i Nauki w Warszawie, 4 piętro, sala Rudniewa
W czasie konferencji zapewniamy poczęstunek, lunch oraz zwracamy koszty dojazdu dla osób spoza Warszawy.

ZGŁOSZENIA:
Aby wziąć udział w konferencji należy wypełnić ankietę zgłoszeniową>>

Zgłoszenia należy wypełnić do dnia 29.03.2016 r.

* Szczegółowy program spotkania zostanie rozesłany do osób, które wypełniły formularz oraz niebawem zostanie opublikowany na stronie Stowarzyszenia.

Podoba Ci się to co robimy? Nasze działania są możliwe dzięki regularnym darowiznom od osób prywatnych. Włącz się! Możesz zmienić lub uratować ludzkie życie!
Pomagaj prowadzić działania edukacyjne
Pomagaj wpływać na zmianę prawa
Pomagaj wysyłać badaczy do stref kryzysu

Działaj teraz!

Apel w obronie polskiej szkoły

1006