Konferencja online “Twój głos ma MOC!” – Amnesty International

Konferencja online “Twój głos ma MOC!”

Jak rozmawiać z młodymi ludźmi o kryzysie praworządności w Polsce? Jak komentować wypowiedzi polityków dehumanizujące przedstawicieli mniejszości seksualnych? Czemu warto angażować młodzież w dyskusje o tematach postrzeganych jako kontrowersyjne? Czy w polskiej szkole jest jeszcze przestrzeń na edukację o prawach człowieka? Na te i wiele innych pytań postaramy się odpowiedzieć podczas konferencji online, która odbędzie się 18 lutego 2021 roku w godzinach 16.30 – 18.00.

Aktualizacja: 8 kwietnia 2021

Program konferencji:

16.30 – 17.20 – panel dyskusyjny na temat edukacyjnych strategii w obliczu kryzysu praworządności w Polsce – transmitowany na żywo na Facebooku Amnesty International.

W panelu uczestniczyć będą:

  • Draginja Nadazdin – dyrektorka Amnesty International Polska
  • Małgorzata Jonczy-Adamska – psycholożka, pedagożka, trenerka antydyskryminacyjna, współzałożycielka i członkini Towarzystwa Edukacji Antydyskryminacyjnej
  • Monika Karanowska – nauczycielka z Kętrzyna związana z Amnesty International
  • Aleksandra Borzęcka – uczennica technikum, rzeczniczka w Młodzieżowej Radzie Miasta Lublin.

17.20 – 18.00 – część przeznaczona dla nauczycieli/nauczycielek oraz edukatórw/edukatorek poświęcona projektowi “Twój głos ma MOC!” i zaplanowanym w nim wydarzeniom (wymagana rejestracja przez aplikację Zoom – zakończona).

Zapraszamy do obejrzenia nagrania z konferencji:

Zapraszamy szczególnie nauczycieli i nauczycielki.

Konferencja online stanowi otwarcie projektu „Twój głos ma MOC! Młodzi ludzie bronią praw człowieka”. Jego głównym celem jest budowanie wśród młodych ludzi oraz nauczycieli i nauczycielek wiedzy, umiejętności i odwagi do podejmowania działań w obronie praw człowieka!

Szkodliwe zmiany w prawie i praktyce podważają niezależność systemu sądownictwa, ograniczają wolność słowa i zgromadzeń oraz przestrzeń do działania na rzecz praw człowieka. Towarzyszy temu retoryka osób sprawujących władzę, która stygmatyzuje mniejszości oraz grupy, które w sposób zdecydowany dochodzą swoich praw. Możliwość poruszania tematyki praw człowieka w szkołach jest systematycznie ograniczana. Projekt „Twój głos ma MOC!” skierowany jest do wszystkich osób, które mimo tych trudności wciąż walczą o przestrzeń dla praw człowieka w polskiej szkole i całym kraju! Podczas konferencji otwierającej projekt zaprezentujemy Państwu planowane działania i zaprosimy do udziału w panelu dyskusyjnym o edukacyjnych strategiach w obliczu kryzysu praworządności w Polsce.

Więcej o projekcie “Twój Głos ma MOC!”

Projekt realizowany z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy, finansowanego z Funduszy EOG.
Projekt realizowany we współpracy z Amnesty International Norway.

Podoba Ci się to co robimy? Nasze działania są możliwe dzięki regularnym darowiznom od osób prywatnych. Włącz się! Możesz zmienić lub uratować ludzkie życie!
Pomagaj prowadzić działania edukacyjne
Pomagaj wpływać na zmianę prawa
Pomagaj wysyłać badaczy do stref kryzysu

Działaj teraz!

Apel w obronie polskiej szkoły

102771