Konferencja prasowa – Raport Roczny 2004 – Amnesty International

Konferencja prasowa – Raport Roczny 2004

Od 43 lat Amnesty International monitoruje sytuację praw człowieka na świecie. Nasze raporty są wiarygodnym źródłem informacji dla wielu organizacji i instytucji publicznych. W najnowszym, dorocznym raporcie oceniamy to, co działo się w roku 2003 w 155 państwach na wszystkich kontynentach.


           


 


Rok 2003 to „wojna na terror” i wojna w Iraku, które sprzyjają nowej fali naruszeń praw człowieka i odwracają uwagę od starych. Raport dokumentuje zaogniające się wewnętrzne konflikty w miejscach takich jak Czeczenia, Kolumbia, Demokratyczna Republika Kongo, Sudan czy Nepal


 


           


            W 2003 roku, czasie prowadzonych przez Amnesty International kampanii wzywaliśmy państwa do powstrzymania przemocy wobec kobiet, a także do prawnych uregulowań handlu bronią. Dzięki wsparciu międzynarodowej opinii publicznej  uchylono wyrok śmierci przez ukamienowanie dla Nigeryjki Aminy Lawal, rozpoczęto śledztwo w sprawie zaginionych i zamordowanych w meksykańskim Juarez.


           


 


„Prawa człowieka zostały ustanowione, aby zmienić świat na lepszy, nie możemy pozwolić, aby o nich zapomniano”,  Irene Khan Sekretarz Generalna Amnesty International.


 


W godzinach 14-18 przy stoliku obok Auditorim Maximum UW, członkowie AI będą zbierali fotopetycje w ramach kampanii „Broń kontrolowana”.


 


Kontakt: Mirella Panek – rzeczniczka AI, tel. 0691-35-79-35

Podoba Ci się to co robimy? Nasze działania są możliwe dzięki regularnym darowiznom od osób prywatnych. Włącz się! Możesz zmienić lub uratować ludzkie życie!
Pomagaj prowadzić działania edukacyjne
Pomagaj wpływać na zmianę prawa
Pomagaj wysyłać badaczy do stref kryzysu

Pomóż teraz!

Kwota może składać się jedynie z cyfr. Wartość musi być dodatnia
4828