Konferencja prasowa – Raport Roczny AI 2005 – Amnesty International

Konferencja prasowa – Raport Roczny AI 2005

Tortury w więzieniu Abu Ghraib, przemoc w Iraku, milion uchodźców z Darfuru w Sudanie, kryzys na Haiti, zamach w Madrycie i wzięcie zakładników w Biesłanie – to tylko niektóre wydarzenia, które wstrząsnęły światem w 2004 roku.


Jak rządy radzą sobie z przestrzeganiem praw człowieka-


Czy walka z „terroryzmem” uczyniła świat bezpieczniejszym-


Czy światowa solidarność w obliczu tsunami wzmocniła poczucie globalnego obywatelstwa-


Jak Polska przestrzegała praw człowieka-


 


W konferencji prasowej wezmą udział obrońcy praw człowieka:  • Irina Touscik (23 lata) jest jedną z założycielek oraz koordynatorką do spraw praw człowieka w białoruskim opozycyjnym ruchu młodzieżowym Żubr. Tak jak inni działacze Żubra, była wielokrotnie zatrzymywana w związku ze swoją działalnością opozycyjną. W marcu 2005 roku Irina została wydalona z uniwersytetu.
  • Szachman Akbułatow urodził się w 1961 roku w Kazachstanie, Gdy w 1999 roku wybuchł drugi konflikt zbrojny w Republice Czeczeńskiej, opuścił Grozny. Od marca 2000 roku mieszka razem z rodziną w Nazraniu, w Republice Inguszetii. W grudniu 2000 roku, Szachman Akbułatow rozpoczął pracę dla biura organizacji praw człowieka Memoriał w Nazraniu. Wraz z innymi czeczeńskimi, inguskimi oraz rosyjskimi kolegami udało im się zorganizować centrum, gdzie do tej pory tysiące ludzi otrzymało wsparcie i radę.
  • Farid Tuchbatullin jest działaczem ekologicznym i praw człowieka z Turkmenistanu. W marcu 2003 roku władze Turkmenistanu skazały go na trzy lata więzienia po nieuczciwym procesie. Amnesty International uznała go za więźnia sumienia. W kwietniu 2003 roku, na skutek protestów międzynarodowych.

Podoba Ci się to co robimy? Nasze działania są możliwe dzięki regularnym darowiznom od osób prywatnych. Włącz się! Możesz zmienić lub uratować ludzkie życie!
Pomagaj prowadzić działania edukacyjne
Pomagaj wpływać na zmianę prawa
Pomagaj wysyłać badaczy do stref kryzysu

Pomóż teraz!

Kwota może składać się jedynie z cyfr. Wartość musi być dodatnia
4395