Konferencja “Silence Hate – wyłącz nienawiść” – Amnesty International

Konferencja “Silence Hate – wyłącz nienawiść”

Zapraszamy do uczestnictwa w konferencji podsumowującej międzynarodowy projekt edukacyjny ,,SILENCE HATE – wyłącz nienawiść. Zmiana języka może zmienić świat’’, którego celem jest przeciwdziałanie mowie nienawiści w sieci wymierzonej przeciwko migrantom, migrantkom, uchodźcom i uchodźczyniom za pomocą edukacji i mediów.

Konferencja skierowana jest do nauczycieli i nauczycielek oraz edukatorów i edukatorek, jak również uczniów i uczennic szkół ponadpodstawowych.

Konferencja odbędzie się 29 listopada 2019 roku w „Marzyciele i Rzemieślnicy. Dom Innowacji Społecznych” znajdującym się na III piętrze Domu Towarowego Jabłkowskich przy ul. Brackiej 25 w Warszawie.

Na zgłoszenia czekamy do 15 listopada.

REJESTRACJA: https://www.surveymonkey.com/r/TYTVTF2

PROGRAM KONFERENCJI (może ulec zmianie):
09:00-09:30 rejestracja osób uczestniczących
09:30-10:00 otwarcie konferencji
10:00-11:00 mowa nienawiści wobec uchodźców i uchodźczyń okiem młodzieży – pokaz filmów stworzonych w ramach projektu oraz dyskusja
11:00-12:00 uchodźcy w Europie – rola mediów w opisywaniu kryzysu
12:00-12:30 przerwa
12:30-14:00 alternatywne narracje, a mowa nienawiści – warsztaty
14:00-15:00 obiad
15:00-16:00 hejt w szkole – jak o nim rozmawiać? Jak przeciwdziałać?
16:00-16:30 podsumowanie i zakończenie konferencji

Zapewniamy zwrot kosztów podróży do Warszawy oraz obiad podczas konferencji. Jeśli potrzeby jest nocleg prosimy o informację na adres: Justyna Kuzar, justyna.kuzar@amnesty.org.pl.

Dołącz do wydarzenia na Facebooku!>>>

Projekt SILENCE HATE jest międzynarodowym projektem edukacyjnym finansowanym ze środków Komisji Europejskiej i realizowanym przez parterów z 6 krajów: Belgii, Cypru, Grecji, Polski, Wielkiej Brytanii i Włoch. Projekt ma na celu podniesienie świadomości na temat wagi przeciwdziałania mowie nienawiści poprzez rozwój narzędzi edukacyjnych dla nauczycieli i nauczycielek oraz promocję twórczych przekazów na temat migracji tworzonych przez dziennikarzy i dziennikarki. W ramach projektu realizowanego w Polsce odbyły się dwa szkolenia dla osób pracujących z młodzieżą z wykorzystywania alternatywnych narracji w przeciwdziałaniu mowie nienawiści, dwie edycje warsztatów z młodzieżą zakończone tworzeniem przez nią własnych produkcji medialnych, wysłaliśmy także pięć osób na europejski obóz medialny w Londynie.

Więcej informacji na stronie projektu>>>

Projekt SILENCE HATE finansowany jest ze środków Unii Europejskiej, dzięki wsparciu Komisji Europejskiej w ramach Programu Prawa, Równość i Obywatelstwo.

Podoba Ci się to co robimy? Nasze działania są możliwe dzięki regularnym darowiznom od osób prywatnych. Włącz się! Możesz zmienić lub uratować ludzkie życie!
Pomagaj prowadzić działania edukacyjne
Pomagaj wpływać na zmianę prawa
Pomagaj wysyłać badaczy do stref kryzysu

Pomóż teraz!

Kwota może składać się jedynie z cyfr. Wartość musi być dodatnia
37020