Korea Północna: Amnesty International publikuje film “Inny wywiad” – Amnesty International

Korea Północna: Amnesty International publikuje film “Inny wywiad”

Amnesty International opublikowała dziś film Inny wywiad, wstrząsającą relację o ucieczce kobiety z Korei Północnej. Publikacja zbiega się w czasie z wejściem do brytyjskich kin kontrowersyjnego filmu The Interview (Wywiad ze Słońcem Narodu).

Studio filmowe Sony Pictures odwołało zaplanowane na grudzień wejście do kin The Interview, komedii w reżyserii Evana Goldberga i Setha Rogena o fikcyjnym zamachu na przywódcę Korei Północnej Kim Dzong Una. Przed samą premierą miał miejsce cyberatak, w którym prywatne wiadomości i pliki należące do spółki zostały zhakowane i upublicznione.

Film Amnesty International Inny wywiad opowiada historię młodej kobiety z Korei Północnej, Park Ji-hyun. Na nagraniu Park Ji-hyun wyjaśnia, jak uciekła z Korei Północnej przed głodem, a następnie została przemycona do Chin, gdzie sprzedano ją rolnikowi i zmuszono do niewolniczej pracy.

Ji-hyun urodziła syna rolnika, ale kiedy do chińskich władz dotarł donos, że uciekła z Korei Północnej, została oddzielona od dziecka i zmuszona do powrotu do kraju. Trafiła do jednego z przerażających obozów w Korei Północnej, gdzie cierpiała z powodu głodu i tortur. W końcu uciekła.

Dyrektor Amnesty International UK Kate Allen powiedziała:

Inny wywiad to film, którego Korea Północna naprawdę nie chce obejrzeć i nie bez powodu. Ludzie w Korei Północnej cierpią w niewyobrażalny sposób. Ludnością rządzi strach i widmo obozów więziennych dla tych, którzy się sprzeciwiają. Tysiące ludzi w obozach umierają z powodu wycieńczenia pracą, głodu i bicia. Niektórzy trafiają tam tylko dlatego, że znali kogoś, kto wypadł z łask.

– Amnesty International upubliczniła film Inny wywiad, aby ludzie na całym świecie mogli usłyszeć z pierwszej ręki, jak na obywatele Korei Północnej cierpią skutek działań Kim Dzong Una i jego urzędników.

– Nie chcą tego zobaczyć i dlatego właśnie powinni.

FILM 

Podoba Ci się to co robimy? Nasze działania są możliwe dzięki regularnym darowiznom od osób prywatnych. Włącz się! Możesz zmienić lub uratować ludzkie życie!
Pomagaj prowadzić działania edukacyjne
Pomagaj wpływać na zmianę prawa
Pomagaj wysyłać badaczy do stref kryzysu

Działaj teraz!

Żądamy natychmiastowego zakończenia ataków na ludność cywilną Ukrainy!

1234