Koszulki dla Amnesty International z podpisami U2 w sprzedaży w Hard Rock Cafe – Amnesty International

Koszulki dla Amnesty International z podpisami U2 w sprzedaży w Hard Rock Cafe

Hard Rock wypuszcza kolekcję koszulek U2 Signature Series: 30 Edition. Sprzedaż limitowanej edycji koszulek wspiera Amnesty International. W konkursie Amnesty International można wygrać jedną taką koszulkę.

W ramach programu Signature Series, od ponad dwudziestu lat Hard Rock International współpracuje z najlepszymi artystami i zespołami na świecie, przyczyniając się do zbierania funduszy na rzecz wielu wartościowych przedsięwzięć. Rusza właśnie 30. edycja programu Signature Series a uczestniczy w niej zespół U2, prezentując koszulkę wspierającą prawa człowieka na całym świecie. Dzięki współpracy między EDUN Live oraz Hasigseries_smallrd Rockiem, limitowana edycja tej koszulki dostępna będzie w sklepach stacjonarnych HRC oraz online, a 15% ze sprzedaży każdej koszulki zostanie przekazane na rzecz Amnesty International, organizacji działającej na rzecz praw człowieka na całym świecie.

– Mam nadzieję, że koszulka ta zbierze mnóstwo pieniędzy dla Amnesty International i wesprze ich niekończące się wysiłki skierowane ku uwolnieniu więźniów sumienia na całym świecie – mówi The Edge z U2. – A do tego na koszulce  jest gitara, więc jak dla mnie jest to sytuacja “win-win”.

Na koszulce U2 Signature Series (115 PLN) widnieje wizerunek gitary elektrycznej ze skrzydłami, ozdobionej słowami: “JUSTICE” (sprawiedliwość), “HUMANITY” (ludzkość) i “EQUALITY” (równość). Gryf gitary oplata drut kolczasty. Na tylnej stronie koszulki znajdują się podpisy każdego członka zespołu U2: wokalisty Bono, gitarzysty The Edge, basisty Adama Claytona i perkusisty Larryego Mullena, Jr.

– Jesteśmy niezmiernie zadowoleni, że U2, Hard Rock i EDUN tak wspaniałomyślnie zaoferowali wsparcie dla Amnesty International – mówi Thomas Schultz-Jagow, Dyrektor ds. Kampanii i Komunikacji Amnesty International. – W przeszłości pracowaliśmy już z tymi partnerami, a teraz połączone wysiłki nas wszystkich spowodują, że projekt przyczyni się do podniesienia świadomości nt. naszych działań na rzecz praw człowieka na całym świecie.

– Jesteśmy dumni, że możemy wesprzeć Amnesty International i pomóc w walce na rzecz praw człowieka na całym świecie poprzez program Signature Series – mówi Annie Balliro, Senior Director ds. Działań Charytatywnych Hard Rock International. – Hard Rock jest zaszczycony, że tak legendarni muzycy oraz oddani aktywiści jak U2 łączą z nami siły, żeby zebrać fundusze dla tak ważnej organizacji.

Nowa koszulka dostępna jest w sklepach stacjonarnych Hard Rock Cafe w Nowym Jorku, Londynie oraz Dublinie od 10 grudnia 2012r., kiedy obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka. W pozostałych lokalizacjach koszulka będzie dostępna w połowie lutego 2013r. Jest ona wyprodukowana na granatowym materiale EDUN LIVE, składającym się ze 100% bawełny afrykańskiej i dostępna będzie tylko w męskich rozmiarach.

KONKURS

Prześlij prawidłową odpowiedź na pytanie: “Jaką piosenkę zadedykowało U2 polskiej Solidarności?”, na adres e-mail konkurs@amnesty.org.pl. Pierwsza osoba, która prześle prawidłową odpowiedź wygra koszulkę Hard Rock Cafe U2 Signature Series: 30 Edition (rozmiar M, męska). 10 osoba, która odpowie prawidłowo otrzyma od nas płytę “Chimes of freedom. The songs of Bob Dylan”, wydanej specjalnie na 50-lecie Amnesty International. Natomiast 20 osoba otrzyma książkę Susan Abdulhawy, “Wiatr z północy”, wyd. Prószyński i S-ka, Warszawa 2012.

Hard Rock’s Signature Series Lineup

Ponad 20 lat temu, Hard Rock opracował koncepcję współpracy z muzykami i zespołami światowej sławy w celu tworzenia i przekazywania na cele charytatywne wyjątkowych projektów. Unikalne wzory powielane są na koszulkach i sprzedawane w placówkach Hard Rocka na całym świecie, a część przychodów ze sprzedaży przekazywana jest zawsze na organizację charytatywną wyznaczoną przez danego artystę. U2 dołącza do legendarnej grupy ikon rocka, takich jak: The Who, Bruce Springsteen, Eric Clapton, Jon Bon Jovi, Shakira, Ringo Starr czy John Lennon, które stały się częścią programu Hard Rocka – Signature Series, dzięki któremu zostały zebrane już miliony dolarów na cele charytatywne na całym świecie.

Więcej informacji nt. Amnesty International: www.amnesty.org.pl

Więcej informacji nt. EDUN LIVE: www.edun.com.   

Więcej szczegółów nt. programu Hard Rocka Signature Series: www.hardrock.com

Amnesty International

Amnesty International jest ogólnoświatowym ruchem, składającym się z ponad 3 milionów ludzi, członków i aktywistów w ponad 150 krajach i obszarach, którzy prowadzą kampanie i podejmują działania w sprawie różnorodnych przypadków naruszeń praw człowieka. Wizją Amnesty International jest świat, w którym każdemu człowiekowi przysługują prawa zapisane w Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka i innych uznanych międzynarodowych standardach praw człowieka.  Amnesty International jest organizacją niezależną od wszelkich rządów, ideologii politycznych, religii czy ekonomicznych grup interesu i jest finansowana ze składek członkowskich oraz dzięki darowiznom od osób prywatnych i firm. Organizacja umożliwia zwykłym ludziom działanie na rzecz osób zagrożonych naruszeniem praw człowieka. Nasze badania, kampanie, wysiłki podejmowane są po to, by zmieniać prawo i wpływać na  międzynarodową i lokalną politykę. Więcej informacji: http://www.amnesty.org.,pl/.

EDUN

EDUN to współczesna kolekcja dla kobiet i mężczyzn zaprojektowana przez Sharon Wauchob. Założona przez Ali Hewson i Bono w 2005r., EDUN jest ogólnoświatową marką odzieżową, mającą na celu wprowadzenie pozytywnych zmian poprzez kooperację handlową firmy z Afryką oraz pozycjonowanie firmy jako siły twórczej we współczesnej modzie. Kolekcję można spotkać w sprzedaży na całym świecie w dużych galeriach handlowych i sklepach specjalistycznych. www.edun.com

EDUN LIVE

EDUN LIVE jest klasyczną serią koszulek produkowanych w modelu B2B. Działania EDUN LIVE umożliwiają EDUN zwiększanie handlu w Afryce poprzez wysokonakładową bezpośrednią sprzedaż na rynku hurtowym. Proces produkcji odbywa się w Afryce I jest w 100% ekologiczny. Więcej informacji: www.edun.com

O Hard Rock International

Z 181 lokalami w 58 krajach, w tym 142 restauracjami i 18 hotelami/kasynami, Hard Rock International (HRI) jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych marek na świecie. Hard Rock posiada największą kolekcję pamiątek muzycznych na świecie (a wszystko zaczęło się od gitary Erica Claptona!), które można podziwiać w każdym z lokali Hard Rocka. Hard Rock znany jest również z tzw. gadżetów kolekcjonerskich oraz produktów związanych z muzyką i wielokrotnie nagradzanej strony internetowej. HRI posiada globalny znak towarowy dla wszystkich marek Hard Rocka. Firma posiada restauracje w tak kultowych miastach, jak: Londyn, Nowy Jork, San Francisco, Sydney czy Dubaj. HRI posiada także serię hoteli i kasyn na całym świecie, m.in. w Hollywood, Tampie na Florydzie, które prowadzone są przez firmę matkę, The Seminole Tribe of Florida, jak również w takich miastach, jak: Bali, Biloxi, Chicago, Cancun, Las Vegas, San Diego i Singapurze. W planach są kolejne otwarcia restauracji w Malakka na Malezji i San Jose w stanie Kalifornia, oraz hoteli na Arubie, na Riviera Maya w Meksyku, w Abu Dhabi, oraz w Shenzhen i Haikou w Chinach. Otwarcia nowych kasyn planowane są na Węgrzech oraz w Northfield w stanie Ohio. Więcej informacji na temat Hard Rock International: www.hardrock.com.

Podoba Ci się to co robimy? Nasze działania są możliwe dzięki regularnym darowiznom od osób prywatnych. Włącz się! Możesz zmienić lub uratować ludzkie życie!
Pomagaj prowadzić działania edukacyjne
Pomagaj wpływać na zmianę prawa
Pomagaj wysyłać badaczy do stref kryzysu

Działaj teraz!

Żądamy natychmiastowego zakończenia ataków na ludność cywilną Ukrainy!

Powiązane tematy

Powiązany temat

Ukraina: przerwy w dostawie prądu destrukcyjnie wpływają na życie ludności cywilnej tuż przed Bożym Narodzeniem

Powiązany temat

Зміни до Закону про допомогу ускладнять ситуацію біженців з України

Powiązany temat

Nowelizacja ustawy pomocowej utrudni sytuację uchodźców_czyń z Ukrainy

1906