Krytyczny stan Aleksieja Nawalnego – Amnesty International

Krytyczny stan Aleksieja Nawalnego

Stan zdrowia Aleksieja Nawalnego znacznie pogorszył się od momentu jego aresztowania 17 stycznia 2021 roku. 23 kwietnia Aleksiej przerwał strajk głodowy ze względu na bardzo zły stan zdrowia.

Aleksiej Nawalny przekazał kilka słów po przerwaniu strajku:

“Dzięki ogromnemu wsparciu dobrych ludzi z całego kraju i świata udało nam się osiągnąć ogromny postęp. (…) Dzięki Wam byłem dwukrotnie badany przez lekarzy cywilnych, ostatni raz tuż przed wiecem protestacyjnym [21 kwietnia]. Robią mi badania, podają wyniki i wnioski. (…)Nie wycofuję żądania umożliwienia mi dostępu do lekarza, którego potrzebuję: Tracę czucie w częściach rąk i nóg, chcę wiedzieć, jakiego rodzaju leczenia potrzebuję, ale biorąc pod uwagę obecny stan i wszystkie okoliczności, zaczynam wychodzenie z głodówki. Zgodnie z zasadami, będzie to trwało tyle samo (co głodówka) – 24 dni, a mówią, że będzie jeszcze ciężej. (…) Jeszcze raz: jest to wyłącznie Wasza zasługa, życzliwych, zatroskanych ludzi na całym świecie. Dziękuję, nie zawiodę was”.

Zatem, choć życiu Nawalnego prawdopodobnie nie zagraża już w tej chwili niebezpieczeństwo, będzie on nadal domagał się dostępu do lekarza, któremu może zaufać.

PODPISZ PETYCJĘ!


Zdjęcie w nagłówku: Aleksiej Nawalny w oknie posterunku policji w Moskwie, 29 września 2017. Photo by Maxim ZMEYEV / AFP via Getty Images
Podoba Ci się to co robimy? Nasze działania są możliwe dzięki regularnym darowiznom od osób prywatnych. Włącz się! Możesz zmienić lub uratować ludzkie życie!
Pomagaj prowadzić działania edukacyjne
Pomagaj wpływać na zmianę prawa
Pomagaj wysyłać badaczy do stref kryzysu

Działaj teraz!

Wezwij Ruch Huti do uwolnienia Younisa Abdelsalama!

110916