Kuba: Wyroki ciężkiego więzienia – gigantyczny krok wstecz dla praw człowieka – Amnesty International

Kuba: Wyroki ciężkiego więzienia – gigantyczny krok wstecz dla praw człowieka

-Kubańskie sądy nie orzekały takich ciężkich wyroków, na tak dużej liczbie osób od ponad dwóch dekad, o czym świadczą zapisy przebiegu rozpraw. To przerażający rozwój .-

-Ci ludzi, według obaw Amnesty International zostali aresztowani jedynie za pokojowe korzystanie z fundamentalnych wolności, zostali skazani po jawnie niesprawiedliwych, pośpiesznych i tajnych procesach-, dodała organizacja.

W szczególnie niepokojącym przypadku, prokuratorzy zażądali kary śmierci dla José Daniela Ferrer Castillo, działacza i regionalnego koordynatora Movimiento Cristiano Liberación (Chrześcijańskiego Ruchu Wyzwolenia) w prowincji Santiago de Cuba i Varela Preject, petycji o referendum w sprawie fundamentalnych wolności.

Amnesty International, która publicznie chwaliła faktyczne moratorium na egzekucje, które praktykowane było na Kubie przez ostatnie 3 lata, uznaje domniemane uciekanie się oskarżenia do kary śmierci dla José Daniela Ferrer Castillo jako krok poważnie wstecz.

Amnesty International opublikowała niedawno dokument: -Kuba – przytłaczające rozprawianie się z wyrażającymi odmienne poglądy-, po aresztowaniu przynajmniej 77 dysydentów, niezależnych dziennikarzy i działaczy na rzecz praw człowieka. Wszyscy oni byli oskarżeni w niesprawiedliwych procesach o naruszenie bezpieczeństwa państwa i inne przewinienia.

-Rząd kubański musi zapewnić, że nikt nie jest więziony za pokojowe używanie swojego prawa do wolności słowa i zgromadzeń-, powiedziała organizacja.

Amnesty International rozważy czy któreś z uwięzionych osób mogą zostać uznane za więźniów sumienia.

Podoba Ci się to co robimy? Nasze działania są możliwe dzięki regularnym darowiznom od osób prywatnych. Włącz się! Możesz zmienić lub uratować ludzkie życie!
Pomagaj prowadzić działania edukacyjne
Pomagaj wpływać na zmianę prawa
Pomagaj wysyłać badaczy do stref kryzysu

Pomóż teraz!

Kwota może składać się jedynie z cyfr. Wartość musi być dodatnia
5044