LIMINALNA. Jestem snem, którego nie wolno mi śnić – Amnesty International

LIMINALNA. Jestem snem, którego nie wolno mi śnić

 Patronat honorowy – Amnesty International
 (i akcja: -STOP przemocy wobec kobiet-)


25 listopada 2009 r.
godz. 20.00 

Klub POWIĘKSZENIE, ul. Nowy Świat 27

WSTĘP WOLNY
tekst: Grupa Artystyczna TERAZ POLIŻ, inspirowany tekstami Elfride Jelinek, Frederica Beigbedera, Jarosława Iwaszkiewicza, Ivo Andrić, Harukiego Murakamiego, Wisławy Szymborskiej, Marty Dzido, Katarzyny Bratkowskiej, Anais Nin, Wiliama Szekspira, oraz materiałami prasowymi i wywiadami
-W wielu przypadkach mężczyzna ma wrażenie i nie całkiem się przy tym myli, że aby przekonać kobietę, musiałby ją chyba uwieść, pobić lub zgwałcić- powiedział kiedyś Carl Gustav Jung, a zdanie to stało się mottem najnowsego spektaklu Grupy Artystycznej TERAZ POLIŻ pt.: -LIMINALNA. Jestem snem, którego nie wolno mi śnić-, który w założeniu ma być niewinną, ale krwawą bajką dla dorosłych. O przemocy wśród kobiet i wobec kobiet, o jej dziedziczeniu, przekazywaniu, rozpowszechnianiu i niezauważaniu. O księżniczkach, królewnach i królowych (także złych, którymi czasem staje się każda kobieta), które chcą wyrwać się i uciec z bajki.
(LIMINALNOŚĆ – wg Victora Turnera (który rozwinął i upowszechnił to pojęcie) jest stanem zawieszenia, niejasnym okresem pomiędzy kolejnymi fazami życia, którego wyznacznikami mają być: pokora, odosobnienie, sprawdziany, poniżenie, odwrócenie ładu, niezdefiniowana przynależność oraz doświadczenie communitas, czyli doświadczenie wspólnoty.)
Grupa Artystyczna TERAZ POLIŻ, zaangażowana społecznie formacja, którą założyły i tworzą wyłącznie kobiety, młode aktorki i reżyserki.
występują:
Królewna Śnieżka, seryjna morderczyni – Kamila Blanka Worobiej
Śpiąca Królewna, w zmaganiach ze swoją cielesnością – Dominika Strojek
Królowa Śniegu, dzieciobójczyni – Marta Jalowska
Kopciuszek, kobiecość jako towar – Adrianna Kornecka
Calineczka, handel kobietami – Dorota Glac
reżyseria: Marta Ogrodzińska (reżyserka min. nagradzanego spektaklu wg. tekstów Pedro Almodovara -PATTY DIPHUSA-, premiera w TR WARSZAWA, aktualnie w repertuarze Teatru Polonia) Facebook – potwierdź obecność, zaproś znajomych!

Podoba Ci się to co robimy? Nasze działania są możliwe dzięki regularnym darowiznom od osób prywatnych. Włącz się! Możesz zmienić lub uratować ludzkie życie!
Pomagaj prowadzić działania edukacyjne
Pomagaj wpływać na zmianę prawa
Pomagaj wysyłać badaczy do stref kryzysu

Działaj teraz!

Nie oddamy konwencji antyprzemocowej!

2915