List męża Narges Mohammadi do aktywistów – Amnesty International

List męża Narges Mohammadi do aktywistów

Narges Mohammadi, irańska działaczka praw człowieka i matka bliźniąt, została skazana na początku tego roku na 6 lat więzienia za pracę na rzecz praw człowieka. Jej mąż, Taghi Rahmani, wysłał tę oto wiadomość do piszących listy w obronie Narges na całym świecie:
Narges Mohammadi. Fot. Amnesty International.

Wasza organizacja zawsze była dla mnie wielkim wsparciem i mówię to jako człowiek, który spędził 14 lat swego życia za kratami. Moja żona Narges Mohammadi i ja, jako działacze na rzecz praw człowieka, zawsze docenialiśmy poświęcenie Amnesty International na rzecz promocji praw człowieka.

Dla mnie Amnesty International jest symbolem organizacji, która pragnie praw człowieka dla wszystkich ludzi. Organizacji niezależnej politycznie, która zachęca władze i inne jednostki do szanowania praw człowieka.

Takie działania potwierdzają, że można wciąż mieć nadzieję na to, iż wszyscy ludzie, niezależnie o koloru skóry, rasy, religii, wiary czy klasy społecznej, mają prawo do korzystania z praw człowieka, obojętnie gdzie mieszkają, ponieważ oni wszyscy są istotami ludzkimi.

Zaakceptowanie takiej roli i wykonanie jej na odpowiednim poziomie nie jest łatwym zadaniem. Wasze poparcie dla praw wszystkich ludzi we wszystkich społeczeństwach oraz wsparcie podejmowanych przez nich inicjatyw i działań społecznych, uczyniły Was cenioną i szanowaną organizacją.

Nasz trudny, pełen przemocy świat potrzebuje organizacji takich jak Wasza, by zmniejszyć ból i cierpienie istot ludzkich, by dążyć do lepszego dla wszystkich swiata.

Dopóki będziecie popierać prawa człowieka bez dyskryminacji, dopóty będziecie mieć mój podziw, mojej żony i innych podobnie myślących ludzi.

Prawa człowieka dla wszystkich i wszędzie.

Dziękuję,
Taghi Rahmani.

Do 17 grudnia trwają aukcje charytatywne 5 Kalendarzy Empatii na Allegro. Cały dochód ze sprzedaży Kalendarzy zostanie przeznaczony na działania w obronie bohaterów i bohaterek Maratonu Pisania Listów. Jeden z Kalendarzy Empatii dedykowany jest Narges Mohammadi – licytuj!

Tłumaczyła: Katarzyna Bidzińska

Podoba Ci się to co robimy? Nasze działania są możliwe dzięki regularnym darowiznom od osób prywatnych. Włącz się! Możesz zmienić lub uratować ludzkie życie!
Pomagaj prowadzić działania edukacyjne
Pomagaj wpływać na zmianę prawa
Pomagaj wysyłać badaczy do stref kryzysu

Działaj teraz!

Uratujmy rosyjską artystkę uwięzioną za antywojenny protest

Powiązane tematy

Powiązany temat

Twój głos ma MOC! – konkurs na akcję o wolności słowa i wyrażania siebie

Powiązany temat

Zgłoszenia do nagrody medialnej Pióro Nadziei 2022 otwarte!

5495